Małgorzata Braunek: rak był chorobą, która pozbawiła nas wspaniałej aktorki, wspaniałej osoby. Z tą samą chorobą przez ostatnie lata swojego życia zmagała się Kora. Na co dokładnie chorowała gwiazda polskiej sceny filmowej? Jaka była diagnoza? 

Gdy media obiegła informacja na temat straszliwej choroby aktorki, wiele osób nie mogło w to uwierzyć. Nawet po kilku wykańczających sesjach chemioterapii i trzech operacjach rak nie chciał dać za wygraną. Ostatnie dni życia aktorka spędziła w szpitalu. Małgorzata Braunek: rak, z którym zmagała się aktorka był złośliwy. Niestety choroba odebrała jej życie.

Na co chorowała Małgorzata Braunek?

Aktorka przez ostatnie lata swojego życia zmagała się z rakiem jajnika. Gdy media obiegła informacja na temat straszliwej choroby aktorki, wiele osób nie mogło w to uwierzyć. Ostatnie dni życia aktorka spędziła w szpitalu. Rodzina aktorki zbierała pieniądze na kosztowne leczenie w specjalistycznej klinice w Niemczech w nadziei, że to da jej szansę na powrót do zdrowia. Aktorka była zbyt słaba, by poddać się leczeniu za granicą. Małgorzata Braunek po wielu latach walki, zmagań z chorobą zmarła w wieku 67 lat. Pożegnaliśmy ją 24 czerwca 2014 roku w Warszawie. 

Trudna walka

Mimo ciężkiej choroby niekwestionowana gwiazda polskiej sceny filmowej nie traciła pogody ducha. Miała w sobie mnóstwo życzliwości, radości i wiary w lepsze jutro. Chociaż choroba coraz intensywniej dawała o sobie znać, to Braunek walczyła do końca. W walce z chorobą pomagał jej buddyzm. Aktorka wielokrotnie  podkreślała, że medytacja pozwala uporać jej się ze straszliwą chorobą. Buddyzm był dla Małgorzaty filozofią życia. Wiedziała, że ma przed sobą trudny czas, ale wiara pozwalała jej zachować spokój umysłu. Gwiazda nie przyjmowała żadnych leków przeciwbólowych, bo uważała, że ból jest nieodłączną częścią choroby. 

Małgorzata Braunek: rak wciąż powracał

Rak jajnika to podstępna choroba, która dotyka coraz więcej kobiet. Wczesne objawy raka jajnika nie są charakterystyczne, dlatego tak ciężko jest zdiagnozować go we wczesnym stadium. W Polsce zachorowalność na raka jajnika jest najwyższa w całej Europie, dlatego tak ważne jest, by uświadamiać społeczeństwo na temat tej straszliwej choroby i skutecznie jej przeciwdziałać! Ta potworna choroba codziennie odbiera życie tysiącom Polek, a wśród nich takim artystkom jak Kora czy Małgorzata Braunek. 

Orina Krajewska, córka Małgorzaty Braunek po śmierci mamy zaangażowała się w pracę na rzecz Fundacji Bądź, która realizuje testament Małgosi Braunek. Celem fundacji jest promowanie i wsparcie połączenia medycyny konwencjonalnej z jej niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

małgorzata braunek: rak
instagram.com @polskivintage

Małgorzata Braunek: rak był jej największym wrogiem, z którym walczyła. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJak rozmawiać z dzieckiem o śmierci? Naucz dziecko mierzyć się ze stratą
Następny artykułGatunki zwierząt, które wyginęły w 2018. Żegnajcie na zawsze…