Małgorzata Kożuchowska przyjaźniła się z raperem narkomanem. Przez lata próbowała wyciągnąć go z nałogu, jednak ich znajomość zakończyła się w tragiczny sposób. O wyjątkowej relacji gwiazda opowiedziała podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Mało kto wiedział, że Małgorzata Kożuchowska przyjaźniła się z raperem, który zmagał się z wieloma problemami. Do tej pory wszyscy myśleli, że aktorka jak ognia unika ludzi z ciemną stroną, a ona robiła wszystko, aby pomóc uzależnionemu przyjacielowi.

Małgorzata Kożuchowska i Grzegorz Bolec Borek

Udział w filmie Proceder skłonił Małgorzatę Kożuchowską do wielu przemyśleń i wspomnień z czasów, kiedy przyjaźniła się z muzykiem Grzegorzem Borkiem. Produkcja opowiada historię nieżyjącego już rapera Chady, a to sprawiło, że aktorka wróciła pamięcią do wydarzeń sprzed lat.

– Na początku lat dwutysięcznych zagrałam w filmie Wtorek z Pawłem Kukizem i Grzegorzem Borkiem znanym powszechnie jako Bolec. On był raperem. Przez kilka lat mojego życia była mi to osoba bardzo bliska, mimo że byliśmy z kompletnie różnych światów — mówiła na festiwalu w Gdyni.

małgorzata kożuchowska
filmpolski.pl

Aktorka wyznała, że raper miał ogromny talent, wielką wrażliwość, charyzmę, poczucie humoru. Z powodu wielu problemów jednak ciągle wracał do używek i handlu niedozwolonymi substancjami.

To było zamknięte koło. Nie było szansy, by historia zakończyła się dobrze smutno zakończyła Małgorzata Kożuchowska.

Kim był Grzegorz Borek?

Grzegorz Borek był raperem, pionierem polskiego hip-hopu i aktorem. Wychowywał się w Krakowie, a karierę zaczynał w zespole rockowym Homo Twist, którego liderem był Maciej Maleńczuk. W 1997 roku wydał własną płytę pod tytułem Żeby było miło. Piosenka o tym samym tytule, po śmierci rapera, została wykorzystana w filmie U Pana Boga za miedzą.

Gdzie występował Grzegorz Bolec Borek? W 1998 roku mężczyzna zadebiutował w filmie Poniedziałek, gdzie wystąpił u boku Pawła Kukiza. Został wyróżniony nagrodą dla najlepszej roli męskiej podczas KSF Młodzi i Film w Koszalinie. W 2001 roku zagrał w kontynuacji filmu, Wtorek. Pojawił się też w produkcjach takich jak Chaos, Sezon na leszcza, Pitbull, Anioł Stróż. W 2005 roku wziął udział w programie Kuby Wojewódzkiego. Zmarł 27 lutego 2009 roku, najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sklep, któremu niestraszny zakaz handlu. Take & Go ruszyło w Poznaniu
  2. Gwiazda TVN pokazała się w zaawansowanej ciąży. Fani nie mieli pojęcia, że rozwiązanie tuż tuż
  3. Edyta Zając i Jakub Rzeźniczak rozwodzą się. „Tak, wiedziałam, że mój mąż ma dziecko”
  4. Romuald Lipko nadal walczy z rakiem. Muzyk przeszedł poważną operację
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  6. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

Źródło: fakt.pl

Poprzedni artykułDzieci powiedziały mamie, że w ich pokoju żyje dziwne zwierzę. Nie wierzyła
Następny artykułPodszedł do kobiety przed restauracją. Chciał dostać jedzenie, gdy odmówiła, pobił ją
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.