Małgorzata Rozenek wychowuje wraz z mężem trzech synów. Nowy system nauczania, który ma zostać wprowadzony od września w szkołach, poruszył prezenterkę. W obszernym wpisie wyraziła swój żal i smutek wobec wielu polskich par.

Polski system szkolnictwa ma przejść poważne zmiany, które już od września zostaną wprowadzone w szkołach ponadpodstawowych. Jedną z nich jest nowy przedmiot o nazwie historia i teraźniejszość. Podręczniki wzbudziły w czytelnikach spore kontrowersje, a o treści zamierzała napisać nawet Małgorzata Rozenek.

Małgorzata Rozenek ostro krytykuje nowy przedmiot szkolny

Wiedza przekazywana w podręczniku do nowopowstałego przedmiotu zaskoczyła wielu Polaków, w tym gwiazdy show-biznesu. Jeden z rozdziałów przerabianych w szkołach ma poruszać temat zachodzenia przez kobiety w ciąże przy pomocy in vitro.

Małgorzata Rozenek jest oburzona stwierdzeniami, które mają być przekazywane dorastającym uczniom przez grono pedagogiczne. O swoim niezadowoleniu napisała w obszernym wpisie w mediach społecznościowych. Gwiazda często komunikuje się z internautami, by pokazać prywatną stronę swojego życia.

Autor podręcznika uderza w nim w dzieci, poczęte w procesie leczenia niepłodności metodą in vitro. […] W tekście podręcznika autor stawia także pytania zasadnicze: „Kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju „produkcję”? — pisała prezenterka telewizyjna.

Małgorzata Rozenek postanowiła rozgłosić temat w mediach społecznościowych, by zwrócić uwagę odbiorców na treści przekazywane m.in.: ich dzieciom, czy młodszym członkom rodziny. Matka trójki małoletnich chłopców ostro krytykuje stwierdzenia przekazywane w edukacyjnym podręczniku.

Treść podręcznika, która ma trafić do polskich szkół, krzywdzi, powiedzmy to wprost; KRZYWDZI, SZKALUJE, PONIŻA…dzieci, rodziców, ich rodziny i przyjaciół. Przekłamuje rzeczywistość, podając za fakty coś, co nie ma z faktami nic wspólnego. […] Nie możemy pozwolić, żeby ta kwestia przeszła bez echa. Więc na pytanie autora „kto będzie kochał te dzieci?” Odpowiadam k****, JA! — podsumowała.

Małgorzata Rozenek jest zwolenniczką rozwiązania in vitro

Gwiazda TVN trzykrotnie poddała się bezpiecznej metodzie walki z niepłodnością, dzięki czemu powitała na świecie swoich synów: Henryka, Stanisława i Tadeusza. Dodatkowo stworzyła Fundację MRM, która umożliwia takie leczenie osobom mniej zamożnym.

Małgorzata Rozenek, powołując się na badania Polskiego Towarzystwa Medycyny i Rozrodu, przekazała, że obecnie z bezpłodnością boryka się ponad milion par, a ta liczba z biegiem lat będzie wzrastać. Metoda in vitro jest najskuteczniejszym sposobem leczenia, który może pomóc w zajściu w upragnioną ciążę.

Teraz czas na trochę wiedzy. Niepłodność jest chorobą cywilizacyjną, która postępuje. […] To oznacza, że będzie jeszcze więcej realnych ludzi, potrzebujących leczenia za pomocą różnych metod, w tym często najskuteczniejszej metody – in vitro. Ludzie będą potrzebowali leczenia. In vitro jest skutecznym, przebadanym procesem medycznym — przekonywała gwiazda.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Małgorzata Rozenek dodała zdjęcie i się zaczęło. Fanki były bezlitosne dla Perfekcyjnej Pani Domu
  2. Nowakowska nagle zwróciła się do Kammela: „To jest hit wszech czasów, co powiedziałeś”. Wszystko poszła na żywo
  3. Edyta Górniak odleciała, straszy fanów wodą w butelce. „Uzyskaj właściwy kod częstotliwości”

Źródło: Ofeminin.pl