Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Małgorzata Tomaszewska pokazała mamę. Panią Katarzynę zna wielu Polaków, jest dumą naszego kraju
Michał Fitz
Michał Fitz 02.06.2022 00:19

Małgorzata Tomaszewska pokazała mamę. Panią Katarzynę zna wielu Polaków, jest dumą naszego kraju

Małgorzata Tomaszewska
Pawel Wodzynski/East News

Dziś z okazji Dnia Dziecka wiele znanych osób udostępnia swoje zdjęcia sprzed lat. Zdecydowała się na to także Małgorzata Tomaszewska, która zapożyczyła uroczą fotografię z profilu fanów. Jest na nim wraz ze swoją mamą. Znacie ją?

Już wcześniej media skojarzyły, że ojcem prezenterki jest jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii polskiej piłki, Jan Tomaszewski, który grał na pozycji bramkarza. Spore sukcesy odnosiła także jego żona.

Małgorzata Tomaszewska — kim była jej mama?

Choć ojciec prowadzącej „Pytanie na śniadanie” jest zdecydowanie bardziej rozpoznawalnym sportowcem od swojej żony, ta również może poszczycić się nie lada osiągnięciami. Uprawiała jednak o wiele bardziej niszowy sport od męża, dlatego jest w naszym kraju mniej popularna. Czym więc się zajmowała?

Katarzyna Calińska-Tomaszewska była wybitną tenisistką stołową. Może się nawet pochwalić tytułem mistrzyni Polski. Co ciekawe, Małgorzata Tomaszewska w pewnym momencie próbowała nawet pójść w ślady swojej mamy, ale ostatecznie zrezygnowała z treningów, gdyż nie mogła wejść na taki poziom, który by ją satysfakcjonował.

Mało tego, na rodzicach sportowe korzenie prezenterki się nie kończą. Nawet bardziej utytułowana była jej babcia, Danuta Szmidt-Calińska, która również była tenisistką, ale nie tylko stołową, ale także ziemną. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w obydwu tych dyscyplinach.

W związku z tym, że rodzice Małgorzaty Tomaszewskiej są znani, a jej ojciec w niektórych kręgach kibiców piłkarskich jest wręcz ubóstwiany, pojawiły się oskarżenia, że pracę w telewizji dostała za nazwisko. Sama już jakiś czas temu odpowiadała na te zarzuty w rozmowie z serwisem „Na Temat”, twierdząc, że swoją przygodę z mediami rozpoczęła jak wszyscy, poprzez wysłanie CV i rozmowę kwalifikacyjną.

Zobacz post:

Małgorzata Tomaszewska

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Zapadła decyzja w sprawie „Świata według Kiepskich”. Jest oświadczenie Polsatu, głos zabrała Nina Terentiew
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Miał być ślub, nagle wszystko się zmieniło. Ewa Kasprzyk przekazała wieści dot. swojego życia

Źródło: Plotek.pl/ Natemat.pl