Malowanie ust to wcale nie taka prosta sztuka. Kobiety kochają to robić, ale nie zawsze wiedzą jak. Odpowiednia szminka może dopełnić całą stylizację, ale też zrujnować cały wieczór. Oto kilka błędów w malowaniu ust, które popełnia każda kobieta!

Od zawsze kobiety kochały czerwień na ustach, są nawet takie, które w ogóle się z nią nie rozstają. Od kiedy Kylie Jenner wypuściła kolekcję matowych szminek, dziewczyny na całym świecie zwariowały na myśl o pięknych beżach i różach na ustach.

Ale czy każdy kobieta potrafi pomalować usta? Nie, znamy mnóstwo przypadków, w których kobieta rezygnuje ze szminki, bo za bardzo boi się, że coś pójdzie nie tak. To dość rozsądne podejście, szczególnie że malowanie ust – wcale nie jest takie proste.

Malowanie ust. Naczęściej popełniane błędy

Malowanie ust to ciężka sztuka, a te błędy popełnia każda z nas! Udowodnimy wam, że jeżeli zdacie sobie z tego sprawę, już nigdy nie popełnicie tych samych błędów.

1. Brak przygotowania ust

Wiemy, że ciężko w to uwierzyć, ale ust, żeby wyglądały dobrze w szmince, (szczególnie tej matowej) muszą być odpowiednio wypielęgnowane! Jeżeli nie posiadasz peelingu, to delikatnie wypasuj usta miękką szczoteczką do zębów. Pamiętaj, żeby na noc nakładać balsam.

2. Nie używanie konturówki

Nie po to ktoś wymyślił specjalnie dedykowane konturówki, żeby ich nie używać. Wiemy, że to dodatkowy koszt, ale fajne konturówki znajdziecie już w drogeriach. Zapobiegają one rozlewaniu się pomadki, ale też pozwalają na dokładnie wyrysowanie kształtu.

3. Nie odciskasz szminki

Ten sposób znamy chyba wszystkie! Jeżeli nie odciśniesz szminki na kawałku chusteczki, (tylko delikatnie!) to masz praktycznie jak w banku, że zaraz będziesz ją miała pod nosem albo na zębach.

4. Tylko jeden kolor

Malowanie ust to prawdziwa sztuka. Co chwile wchodzą nowe produkty, które są matowe, super-matowe, błyszczące, długotrwałe, smakowe albo pachnące. A prawda jest taka, że żeby osiągnąć efekt WOW, trzeba użyć 2 szminek, ciemniejszej i jaśniejszej. Ciemną kładziemy na skraju, a jaśniejszą na środku ust. Dzięki temu nasze ustaw wydadzą się DUŻO większe.

5. Okolica koło ust

Musisz pamiętać, że spektakularne usta to również element całej twarzy. Mocne, wyraziste kolory nie lubią konkurencji. Jest prosta zasada: jeżeli stawiasz na malowanie ust, odpuść mocny makijaż oczu. Jeżeli natomiast oko jest mocno podkreślone, usta powinny być w naturalnych kolorach. Najlepiej weź pod uwagę swój naturalny kolor.

ZOBACZ TEŻ:

  1. WPADKA Pieńkowskiej w Dzień Dobry TVN. Reakcja gość bezcenna
  2. Wojewódzki i Kaczoruk OSZUKALI wszystkich? Nadal są parą? Jest DOWÓD
  3. Muniek Staszczyk w żałobie. Śmierć zabrała osobę, którą kochał