Według przekazywanych informacji przez minister Marlenę Maląg, w 2021 roku powstanie prawie 25 tys. miejsc opieki dla dzieci do lat 3 w ramach programu Maluch plus. Dzięki ogromnemu zastrzykowi pieniędzy, jaki wpłynął na jego rozwój, taka opcja jest jak najbardziej możliwa.

Program Maluch plus został zaopatrzony w budżet wysokości do 450 mln zł. Dzięki ogromnemu dofinansowaniu mnóstwo dzieci z całej Polski będą mogły mieć zapewnione miejsca opieki. Każdy rodzic dzieci do lat 3 powinien zapoznać się z przekazywanymi informacjami. 

Program Maluch plus objęty ogromnym dofinansowaniem

Podczas piątkowej konferencji prasowej minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wypowiedziała się na temat dofinansowania programu Maluch plus. Dzięki ogromnemu zastrzykowi pieniędzy w Polsce powstanie niemal 25 tys. nowych miejsc opieki społecznej dla dzieci do lat 3.

–  Na utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w edycji 2021 programu przeznaczamy 341 mln zł. W sumie zostanie utworzonych 25 tys. nowych miejsc dla najmłodszych – mówiła minister Marlena Maląg.

Zdaniem minister dzięki programowi Maluch plus w Polsce dwukrotnie wzrosła ilość żłobków, które powstają zarówno na wsiach, jak i obszarach miejskich. Wszystkie programy społeczne w dalszym ciągu są realizowane przez rząd.

 Państwo normalnie działa. Realizujemy wszystkie programy społeczne, wśród nich Maluch+ […] Za jego sprawą w Polsce dwukrotnie wzrosło użłobkowienie w Polsce. Powstają żłobki w miastach i na obszarach miejskich. W miastach użłobkowienie mamy na poziomie 25 proc., a na wsiach nawet 30 proc. – dodawała minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Program Maluch plus wielkim wsparciem dla polskich rodzin

Podczas swojej wypowiedzi Marlena Maląg podkreślała, że program Maluch Plus jest ogromnym wsparciem dla polskich rodzin. Dzięki niemu trafiło do nich już ponad 134 mld zł. Co więcej, program ten pozwala rodzicom na łączenie życia zawodowego z rodzinnym.

Warto przypomnieć przy okazji, że program ten został podzielony na moduły. Dzięki nim środki mają trafiać w konkretne i określone miejsca. Moduł pierwszy podzielony jest na dwie części: 1a i 1b. Pierwszy z nich przeznaczony jest na realizację programu na terenie gmin, w których na dzień składania oferty nie funkcjonowały żadne żłobki, ani kluby dziecięce utworzone przez jednostki samorządu terytorialnego.

Z kolei moduł 1b działa odwrotnie, czyli trafia do tych gmin, gdzie one funkcjonowały. Różni się on także tym, że wysokość dofinansowania, o jakie gmina mogła się ubiegać, nie przekraczała 6 mln złotych. Według informacji resortu Rodziny i Polityki Społecznej gminy złożyły wnioski, w których ubiegano się o kwotę 83,8 mln zł, oraz 83,9 mln zł. Zatem na program przeznaczonych ma zostać łącznie 167,7 mln zł.

Przy okazji warto przypomnieć o zmianie okresu rozliczeniowego za program 500 plus. Wszyscy ubiegający się o dofinansowanie powinni zapoznać się z przekazywanymi informacjami. O większej ilości zmian dotyczących programu dowiecie się >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

Maluch plus
fot. twitter.com/MRiPS_GOV_PL

W ramach programu Maluch Plus powstało już 25 tys. miejsc opieki społecznej dla dzieci do lat 3.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: money.pl

Poprzedni artykułJeżeli Kacper S. trafi do poprawczaka, to po jego opuszczeniu zostaną wykreślone wpisy w rejestrze karnym
Następny artykułMartyna Gliwińska ma dość użalania się na nią. Chce realizować ambitne plany
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl