Małżeństwo zaraz po ślubie przestało się do siebie odzywać – a dokładnie to mąż przestał odzywać się do żony. Dopiero po 20 latach mężczyzna zdecydował się wyjawić powód swojego osobliwego zachowania. Kobieta nie mogła w to uwierzyć.

Kłótnie i niedopowiedzenia zdarzają się w każdym związku. To zupełnie normalne i zrozumiałe. Najważniejsze, by w porę dojść do porozumienia i raz na zawsze załagodzić konflikt. Nie zapominajmy, że szczera rozmowa wnosi o wiele więcej niż wzajemne obwinianie. To małżeństwo ciche dni miało przez 20 lat.

Małżeństwo po ślubie przestało się do siebie odzywać

Otou i Katayama Yumi to małżeństwo mieszkające w Nara, miasteczku położonym w południowej części Japonii. Mężczyzna niemalże natychmiast po pojawieniu się ich pierwszego dziecka przestał odzywać się do swojej małżonki. Jego milczenie trwało 20 lat.

Najmłodszy synek, Yoshiki, postanowił dołożyć wszelkich starań, aby jego rodzice w końcu zaczęli ze sobą normalnie rozmawiać. Pomimo tego, że mieszkali pod jednym dachem, stawali się zupełnie obcymi sobie ludźmi. Chłopak zdecydował, że napisze krótki list do lokalnego programu telewizyjnego z prośbą o pomoc. Słowa, które padły, sprawiły, że odpowiedź dostał niemalże natychmiast. Scenarzyści zdecydowali, że skłócona para spotka się w parku, do którego poszli na pierwszej randce. Dzieci znajdujące się nieopodal miały specjalne słuchawki, aby dokładnie słyszeć rozmowę kochanków.

Jak ważna jest komunikacja w związku?

Niepodważalne jest, że rozmowa jest podstawą dobrze funkcjonującego związku. A małżeństwo to przekonało się o tym na własnej skórze.

– Nie rozmawialiśmy od bardzo dawna. Byłaś tak zajęta dziećmi. Pewnie sprawiały sporo trudności. Chcę, żebyś wiedziała, że jestem ci wdzięczny za wszystko – tak brzmiały pierwsze słowa wypowiedziane przez mężczyznę.

Następnie dodał, że kobieta cały swój czas i uwagę poświęcała dzieciom. Poczuł się odrzucony i postanowił, że w ten sposób ją ukaże. Kiedy filmik z udziałem małżeństwa pojawił się w sieci, spotkał się z ogromnym odzewem Internautów. O ile część z nich popierała zachowanie mężczyzny, tak zdecydowana większość nazywała go samolubem, który nie dba o dobro swojej rodziny.

ZOBACZ NAGRANIE: 

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył
  2. Agata Duda nie będzie zadowolona. Kwaśniewska oceniła pierwszą damę i dyskretnie wbiła jej szpilę
  3. Mąż zaproponował żonie trójkąt. Zgodziła się, ale nie takiej odpowiedzi oczekiwał
  4. Syn spędził w szpitalu większość życia. Maluch przechodził poważne operacje, chociaż ich nie potrzebował
  5. Kosmetyczka wykonała jej makijaż permanentny. Teraz kobieta ma… cztery brwi
  6. Ludzie mają dosyć Małgorzaty Rozenek. Wytknęli jej to w najbardziej bolesny sposób

 

Poprzedni artykułKupiła banany w sklepie, kiedy ugryzła jednego z nich prawie wylądowała w szpitalu. Już nigdy nie zrobi tam zakupów
Następny artykułZawsze wywieszała bieliznę na sznurku przed domem. Pewnego dnia dostała list od sąsiada, jego treści nie zapomni już nigdy
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.