Małżeństwo Anny Dymnej zakończyło się wiele lat temu, ale ona wciąż wspomina ukochanego. Niedawno zdobyła się na piękny gest i oddała hołd zmarłemu mężowi w wyjątkowy sposób. Gwiazda jest bardzo poruszona tym, czego mężczyzna dokonał przed śmiercią.

Aktorka wciąż wspomina swoje małżeństwo. Choć Wiesław Dymny odszedł 40 lat temu, to ona wciąż dba o jego pamięć. Tym razem postarała się, aby wszyscy jej fani dowiedzieli się o tym, jakim był człowiekiem i czym się zajmował. Gwiazda sprawiła, że jego prace trafiły do szerokiego grona odbiorców.

Małżeństwo Anny Dymnej

Anna Dymna zakochała się w 15 lat starszym Wiesławie, gdy dopiero wchodziła w dorosłość. Niestety, nie spędzili ze sobą dużo czasu. Mężczyzna zmarł na atak serca w wieku 41 lat. Choć aktorka wyszła za mąż jeszcze dwa razy, to wciąż pamięta o swoim pierwszym ukochanym.

małżeństwo
filmpolski.pl

Ze względu na pamięć o zmarłym mężu Anna Dymna postanowiła zrobić coś wyjątkowego. Aktorka udostępniła prywatne zbiory i zorganizowała wernisaż jego prac. Oboje byli artystycznymi duszami. Spędzali czas na rozmowach o sztuce, robieniu zdjęć i czytaniu książek. Teraz niemal wszystkie pamiątki mogły ujrzeć światło dzienne.

Kim był Wiesław Dymny?

Wiesław Dymny był plastykiem, aktorem, poetą, współtwórcą Piwnicy pod Baranami. Urodził się na terenie dzisiejszej Białorusi. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, ale nigdy nie ukończył studiów. Napisał kilkaset tekstów piosenek, tworzył dla różnych kabaretów, napisał kilka scenariuszy filmowych.

-Nasza znajomość trwała zaledwie siedem lat. Ale otworzyła przede mną niezwykłą perspektywę widzenia świata. […] Potrafił bawić się sztuką. Pieniądze nie miały dla niego znaczenia. Kiedy miał ochotę, pisał piosenki i wiersze, kiedy indziej stawał się plastykiem albo aktorem. Bez względu na to, czym się zajmował, zawsze pozostawał autentyczny – mówiła Anna Dymna podczas wernisażu.

małżeństwo
fot. filmpolski.pl

Niestety, część jego notatek strawił pożar domu w latach 70. Tym, co ocalało, do dziś opiekuje się Anna Dymna. Aktorka udostępniła między innymi zdjęcia, obrazy, kolaże, rysunki czy plansze scenograficzne. Chce, aby pamięć o Wiesławie trwała jak najdłużej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Twój telefon nie wytrzyma kilku godzin. Uważaj na najnowszą aktualizację
  2. Agata Duda w Holandii zachwyciła wszystkich. Pierwsza Dama wygląda świetnie, jej strój zdeklasował konkurencję
  3. Gwiazda TVN oddała córkę. Dziewczynka nie wychowuje się z matką
  4. Znany wokalista wraz z partnerem po raz czwarty został ojcem. Dziecko urodziła surogatka
  5. Mama znalazła w pokoju syna sekretne drzwi za szafą. Kiedy je otworzyła, trudno było jej uwierzyć w to, co widzi
  6. Marta Kaczyńska podnosi alarm. Zdrowie, a nawet życie, milionów Polaków jest zagrożone
Poprzedni artykułMama braci Golec wydaje solową płytę! Przebije swoich słynnych synów?
Następny artykułOjciec piątki dzieci pokłócił się z żoną. Zrobił test DNA, szybko go pożałował
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.