Cała prawda o małżeństwie? Te rysunki są genialne!

Małżeństwo

Obraz 1 z 7

Fot. instagram.com @jude_devir

Małżeństwo widziane oczami izraelskiego rysownika sprawia, że uśmiech pojawia się na twarzy. Yehuda Devi trafnie punktuje wszystkie wady i zalety związku małżeńskiego. Za inspirację posłużyła mu relacja z żoną, z którą związany jest od kilku lat.

Yehuda Devi tworzy ilustracje do katalogów, okładek magazynów i komiksów. Prowadzi także swoje konto na Instagramie, gdzie regularnie wrzuca swoje rysunki. Zdobywa on tam coraz większa popularność. Obecnie jego konto śledzą ponad 3 miliony osób.

Jak wygląda prawdziwe małżeństwo?

Nie brakuje w nim przede wszystkim humoru! Osoby o podobnym poczuciu humoru, którzy podobnie patrzą na świat i bawi ich to samo, nie mogą narzekać na nudę w związku. Devi przyznał, że jego żona bardzo mu imponuje.

– Kocham fakt, że moja żona zawsze wie czego chce i jak to zdobyć. Ma niezwykłą umiejętność koncentracji. Jeśli czegoś chce i ustali sobie cel, prze do przodu niczym czołg. Nic nie jest w stanie je zatrzymać – powiedział Devi.

Radość czasem pomieszana jest z irytacją, choćby na to, że na podłodze znów porozrzucane są  czyjeś skarpetki. Tak zazwyczaj wygląda małżeństwo. Właśnie to udało się uchwycić izraelskiemu ilustratorowi. Momenty złości na partnera, którym towarzyszy przekonanie, że mimo wszystko darzymy go ogromnym uczuciem. Chyba każdy przeżył coś takiego. Jednak jest to szczególne, gdy utrzymuje się przez długi czas. Gdy partnerzy nie przestają się o siebie starać i jednocześnie z przymrużeniem oka traktują swoje przywary.

Jak wygląda idealne małżeństwo?

 1. Okazywany jest w nim szacunek. To bardzo ważne. Jeżeli taka postawa wejdzie nam w krew, zyska na tym nie tylko nasz związek, ale i inne relacje z ludźmi z naszego otoczenia. Traktujmy innych tak, jak same chciałybyśmy być traktowane.
 2. Przyjmowana jest krytyka. Ważne jest umiejętne jej wyrażanie. Powinna być przekazywana w sposób kulturalny i konstuktywny. Jeżeli nasz partner każde uwagi na swój temat odbiera, jako atak oznacza to, że albo jest przewrażliwiony na swoim punkcie, albo nie darzy nas należytym szacunkiem.
 3. Wsparcie. Drobne gesty, które wyrażają jak bardzo ważny jest dla nas małżonek/ka, budują związek. Kiedy nawzajem przynosicie sobie ciepłej herbaty do łóżka i pomagacie sobie w trudnych chwilach, wtedy czujecie się po prostu kochani.
 4. Wyrozumiałość. Ktoś może być opanowany, ale jednocześnie leniwy. O ile ta pierwsza cecha ludziom się podoba, o tyle z drugą możemy mieć problem. Warto jednak pamiętać, że taką osobą wybraliśmy sobie na partnera/kę. Można w jakiś sposób zmieniać natężenie cech w człowieku, ale wyeliminować je całkowicie? Chyba nie.

Co jeszcze się liczy?

 1. Rozwój jest wskazany, ale roszczeniowa postawa już niekoniecznie. Załóżmy, że zapisujemy się na siłownię, odnajdujemy się tam i zaczynamy wymagać od drugiej połówki, aby również zaczęła systematycznie ćwiczyć. Jeżeli tego nie robi, zaczynamy patrzeć na nią pogardliwie. To nie jest okej. W tym samym czasie może ona przecież chodzić na kurs językowy, czy też oglądać ulubiony dokument. Nie starajmy się stworzyć z partnera/ki kogoś, kim nie jest.
 2. Motywacja. Najbardziej motywują czyny, jeżeli chcemy do czegoś zainspirować swojego partnera/kę wyraźmy to przede wszystkim swoją postawą.
 3. Wstrzymywanie się od pochopnych ocen. Nie zakładajmy, że zawsze wiemy, jakie są intencje drugiej osoby. To może być czasami bardzo dla niej krzywdzące.
 4. Przepraszanie. Warto nauczyć się przepraszać i nie czuć się z tego powodu źle. Zdarzają się osoby, którym słowo przepraszam przechodzi przez usta niezwykle ciężko. Jednak umiejętność przyznania się do błędu świadczy o naszej dojrzałości, a chyba nikt nie chce tworzyć związku z wiecznym dzieckiem. 

Poza ww. rzeczami, jeżeli zależy nam na dobrej kondycji związku, warto przestać winić partnera/kę za swoje frustracje. Z drugiej strony, nie jesteśmy maszynami i każdemu z nas może zdarzyć się gorszy dzień. W tym tkwi cała magia.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Włosy Joanny Koroniewskiej zawsze były długie i blond. Aktorka zdecydowała się dużą zmianę
 2. Piegi i wszystko, co powinnaś o nich wiedzieć. Czy to dobrze, że je masz?
 3. Istnieją proste techniki na manipulowanie facetami. Psycholodzy: są piekielnie skuteczne

źródło: mantra.pl, kobieta.pl