Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > To już potwierdzone. Szymon Hołownia startuje w wyborach prezydenckich
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 09.12.2019 10:33

To już potwierdzone. Szymon Hołownia startuje w wyborach prezydenckich

szymon hołownia
facebook.com/szymonholowniaoficjalny/

Mam Talent zapewniło Szymonowi Hołowni popularność i przychylność widzów, ostatnio jednak pojawiły się plotki, że prezenter zmienia profesję. Kilka dni temu oświadczył, że odchodzi z programu, co wywołało masę spekulacji. Teraz wszystko jest już pewne – gwiazdor TVN zamierza kandydować na prezydenta!

Odważna decyzja publicysty odbiła się szerokim echem w mediach. Choć oficjalnie potwierdził informację dopiero wczoraj, już ma swoich zwolenników, ale i wielu przeciwników. O jaką Polskę chce walczyć Szymon Hołownia?

Z Mam Talent do Pałacu prezydenckiego

Gwiazdor TVN oficjalnie potwierdził informację o swojej kandydaturze 8 grudnia podczas przemówienia w gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Dziennikarz otwarcie przyznał, że ważne są dla niego bardzo rozległe kwestie.

– Chcę Polski, która będzie solidarna. Chcę walczyć o dzieci w kryzysie zdrowia psychicznego, o dziewczynę transseksualną, która skoczyła z mostu. Chcę Polski silnej samorządami – cytuje Hołownię Noizz.

Gdańsk, w którym były prowadzący Mam Talent wypowiedział te słowa, nie jest miejscem przypadkowym. Hołownia przyznał, że tragiczna śmierć Pawła Adamowicza był dla niego kroplą, która przelała czarę goryczy. Gdańsk wydaje mu się odpowiednim miejscem do rozpoczęcia kampanii.

Szymon Hołownia: program

Choć jest za wcześnie, by rozmawiać o szczegółowym programie wyborczym dziennikarza, ten zdążył już nakreślić kilka ważnych dla niego kwestii. Szymon Hołownia postuluje o Polskę równą, różnorodną i bez zbędnych podziałów. W tym celu postuluje między innymi o przyjazny rozdział Kościoła od państwa, czym wywołał niemałe emocje. Dziennikarz jest osobą wierzącą, jednak wiele razy otwarcie krytykował obecną sytuację polskiego Kościoła. Czy taka postawa przyniesie mu zwolenników? Przekonamy się w swoim czasie.

Nie ulega wątpliwości, że Hołownia jest postacią powszechnie lubianą, co może da mu znaczną przewagę w nadchodzących wyborach. Prezenter, na pytanie, kto będzie finansował jego kampanię, z racji tego, że jest kandydatem bezpartyjnym, odpowiedział, że do tej pory wszystko opłacał z własnej kieszeni. Po nowym roku liczy jednak na wsparcie potencjalnych wyborców w finansowaniu przygotowań.

Jak myślicie, czy były prowadzący Mam Talent ma szansę na najwyższe stanowisko w państwie? Trzymamy kciuki!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mam talent

Prowadzący Mam Talent jest bardzo cenionym dziennikarzem.

Mam talent

Czy popularność da mu przewagę nad innymi kandydatami?

Mam talent

Już wkrótce przekonamy się, jak Szymon Hołownia poradzi sobie w nowej roli.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niemiecka sieciówka we współpracy ze słynną gwiazdą. Hit w sklepach już od jutra
  2. Katarzyna Dowbor ma nianię dla swoich zwierząt. „Bez niej bym sobie nie poradziła.”
  3. Pies oglądał telewizję, gdy nagle rozbrzmiała popularna piosenka. Reakcja psiaka rozkłada na łopatki
  4. 92-letni pediatra leczy dzieci całkowicie za darmo. „Dzisiaj zarabiam tylko satysfakcję”
  5. Bierzesz ślub w przyszłym roku? Ksiądz będzie mógł cię wypytać o najbardziej intymne rzeczy, które powinny zostać tylko w małżeńskiej sypialni