Mama dostrzegła w nosku swojej małej pociechy niepokojące czarne kropki. Przerażona postanowiła natychmiast udać się z dzieckiem do lekarza. Diagnoza, którą usłyszała, była druzgocącą, a słowa, które padły z ust specjalistów, na długo utkwią w jej pamięci. Gdyby nie natychmiastowa reakcja matki, mogłoby dojść do tragedii.

Nie jest tajemnicą, że maluchy wymagają nieustannej kontroli, opieki i obserwacji. Ich układ odpornościowy jest słabo rozwinięty w związku z czym nawet najdrobniejsza infekcja czy przeziębienie mogą spowodować spore komplikacje zdrowotne. W tym przypadku trzeźwe myślenie i szybka reakcja matki okazała się zbawienna.

Mama zauważyła w nosie dziecka plamki 

Pewnego dnia Meghan Budden w trakcie czyszczenia noska swojej małej pociechy zauważyła niepokojące czarne zabrudzenia na chusteczce. Podczas karmienia piersią postanowiła przyjrzeć się maleństwu nieco bliżej. Wówczas dostrzegła coś przerażającego. Wewnętrzna część jego noska w całości pokryta była czarnymi kropkami.

Mama
screen z nagrania YouTube

Mama w trakcie czyszczenia noska pociechy dostrzegła, coś przerażającego.

Przerażona matka z ogromną dokładnością zaczęła przypominać sobie, co robiła i gdzie była w trakcie ostatnich kilku godzin przebywania z pociechą. Kiedy spojrzała na blat, wszystko stało się jasne. Poprzedniej nocy zapaliła kilka świec zapachowych, które tliły się przez kilka godzin. Natychmiast sięgnęła po instrukcję obsługi i przeczytała coś, co wprawiło ją w osłupienie.

– Świece zapalone dłużej niż 6 godzin, zaczynają wytwarzać sadzę – widniało ostrzeżenie na opakowaniu.

Diagnoza lekarzy była przerażająca

Specjalista, który zajmował się dzieckiem, wyjaśnił kobiecie, że w sadzy znajduje się mnóstwo szkodliwych i trujących substancji. Mogą doprowadzić one do astmy, zapalenia oskrzeli, a nawet choroby wieńcowej.

Całe szczęście tym razem nic się nie stało. Kobieta ma ogromną nadzieję, że w przyszłości z tego powodu nie pojawią się żadne komplikacje zdrowotne.

ZOBACZ NAGRANIE:

 Okazuje się, że świece mogą powodować zagrożenie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Emerytura zwolniona z podatku. Spełnia się największe marzenie emerytów
  2. Wszyscy uwielbiali Gustlika z „Czterech pancernych i psa”. Co dziś robi Franciszek Pieczka?
  3. Nie żyje mąż uwielbianej polskiej gwiazdy. Zmarł po długiej chorobie
  4. Pies podczas spaceru zaczął kopać dziurę. Właściciel chwilę później dzwonił po policję
  5. Sparaliżowana kobieta z ciężkimi dolegliwościami trafiła do szpitala. Lekarze zajrzeli między jej nogi i zamarli, znaleźli przyczynę choroby
Poprzedni artykułJak ubrać się do Zakopanego? 5 cennych rad, które pomogą ci się pakować
Następny artykułUrodziny synka były tylko pretekstem. Chłopiec ze swoim tatą zrobili mamie niespodziankę, której nigdy nie zapomni
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.