Mama nie spodziewała się, że proste wyjście na zakupy może być tak bliskie skończenia się tragedią. Kobieta napisała post na Facebooku w ramach ostrzeżenia. Na pierwszy rzut oka nie wydarzyło się tam nic strasznego, ale gdyby nie to, jak czujna była Amanda, to mogło zakończyć się tragedią. 

Nieznajomi zagadujący dzieci w obecności rodziców zazwyczaj nie mają żadnych złych intencji. Zazwyczaj rozczula ich po prostu uroczy maluch. To nie oznacza jednak, że rodzice powinny tracić czujność. Wręcz przeciwnie, tak jak ta mama, nie powinni pokładać w obcych zbyt dużej ufności, a zamiast tego, nieustannie wodzić za swoimi pociechami czujnym okiem.

Mama uchroniła dzieci przed strasznym losem

Sytuację, jaka jej się przydarzyła, Amanda opisała na Facebooku. Kobieta na początku niczego nie podejrzewała, ale im bardziej wydarzenia się rozwijały, tym bardziej zaniepokojona była. Kiedy rozmowę nawiązała z nią w kolejce młoda para, mama spodziewała się, że będzie to najzwyklejsza rozmowa.

Amanda poczuła się zaniepokojona kiedy kobieta, która ją zaczepiła w kolejce w supermarkecie, zaczęła naruszać jej przestrzeń osobistą. W którymś momencie jej córeczka znalazła się w ramionach kobiety, zanim mama w ogóle zdążyła zareagować. Jednak kiedy Amanda usłyszała, jak kobieta mówi do dziecka „Pożegnaj się z mamusią”, uznała, że koniec tego dobrego. 

Typowe taktyki porywaczy

Pozbycie się natrętnej pary nie było proste, jednak w końcu dali kobiecie spokój, gdy siłą wyrwała im swoje dziecko i zaczęła głośno rozmawiać z kasjerem o niepokojących osobach w kolejce i wzywaniu ochrony. Po powrocie do domu Amanda postanowiła sprawdzić, czy jej reakcja nie była przesadzona.

Jak się okazało, postępując w zgodzie ze swoim instynktem, mama najprawdopodobniej uratowała swoje dzieci przed porwaniem. Kobieta dowiedziała się, że zachowania przejawiane przez napotkaną w sklepie parę są typowe dla porywaczy. Naruszanie przestrzeni osobistej czy sięganie po dziecko — to coś, na co rodzice powinni zwrócić uwagę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mama
Facebook/Aaron Florczykowski

Na całe szczęście, Amanda nie dała się oczarować obcym.

mama
Facebook/Aaron Florczykowski

Jej córeczce nic się nie stało. 

mama
canva.com

Amanda nie sądziła, że w kasie sklepu może przydarzyć jej się coś takiego. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowy
  2. Mąż czuł, że żona go zdradza. Wrócił wcześniej z pracy i nagrał upokarzające wideo. Wrzucił je do sieci
  3. Byli małżeństwem tylko kilka minut. Zginęli na oczach wszystkich
  4. Dziewczynka odkryła sekretne pomieszczenie w swoim pokoju. Matka była wstrząśnięta, gdy poznała prawdę
  5. Koszmarne informacje o zdrowiu Margaret. Zawiesza karierę na długo

źródła:  lolmania.eu/

Poprzedni artykułUkryta kamera nagrała, co weterynarz robi kotu, gdy nikt nie patrzy
Następny artykułNiezwykły przepis na barszcz czerwony z 1930 roku. Już nigdy nie użyjesz tych dwóch składników
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego