Mama Rafała Trzaskowskiego była, jak to określił sam kandydat na prezydenta, jego najlepszym przyjacielem. Choć przed wyborami życie prywatne polityka nie było w ścisłym zainteresowaniu mediów, teraz sytuacja zupełnie się zmieniła. Jak poinformowało TVP Info, z Wikipedii zniknęła pewna informacja dotycząca Teresy Trzaskowskiej, co wywołało wielkie zamieszanie. 
 
W trakcie wciąż trwającej kampanii prezydenckiej mieliśmy okazję poznać najbliższą rodzinę Rafała Trzaskowskiego – żonę oraz dwójkę dzieci. Kim jednak była mama prezydenta Warszawy? Teresa Trzaskowska odeszła w czerwcu ubiegłego roku i choć sam polityk nierzadko o niej wspomina, teraz stała się również tematem poruszanym przez państwowe media. Dlaczego?
 
 
Kim była mama Rafała Trzaskowskiego?
 
Mama Rafała Trzaskowskiego była żoną kompozytora, pianisty i dyrygenta Andrzeja Trzaskowskiego, z którym poznała się w legendarnej krakowskiej Piwnicy Pod Baranami. Teresa Trzaskowska zmarła 24 czerwca 2019 roku. Mimo tego, że od jej odejścia minęło już sporo czasu, media postanowiły ponownie poruszyć jej temat. 
 
 
– Jak wynika z historii edycji, z artykułu usunięto zdanie informujące o tym, że matka obecnego prezydenta Warszawy była tajną współpracowniczką SB o pseudonimie Justyna i źródło tej informacji (portal dziennik.pl za Gazetą Polską) – czytamy na portalu tvp.info. Co na to sam Rafał Trzaskowski?
Mama Rafała Trzaskowskiego współpracowała z SB?
 
Informacje na temat rzekomej współpracy Teresy Trzaskowskiej z SB pojawiły się w 2018 roku. Wówczas w rozmowie z Gazetą Wyborczą Rafał Trzaskowski odpowiedział na oskarżenia wobec jego mamy.
 
– W kampanii samorządowej ludzie z PiS szukali brudów, rozmawiali nawet z moimi studentkami. Wyciągnęli jakieś informacje z IPN i próbowali z mojej matki robić agentkę Służby Bezpieczeństwa. Matki, która wtedy była w ostatnich dniach życia, ciężko chora na Parkinsona, nie mogła się obronić. Widziałem, że te oskarżenia do niej dotarły, bo ostatnie dni były bardzo trudne – skomentował polityk. 
 
Po śmierci Teresy Trzaskowskiej Rafał Trzaskowski opublikował poruszający wpis. 
 
24.06 odeszła od nas moja Mama, straciliśmy z bratem najlepszego przyjaciela – napisał. Kobieta spoczęła obok męża, w rodzinnym grobie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.
 
ZOBACZ ZDJĘCIA:
mama
fot. instagram.com/trzaskowskirafal

Od czasu trwania kampanii Rafała Trzaskowskiego, mogliśmy lepiej poznać rodzinę polityka. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Mama była dla polityka najlepszym przyjacielem. 

TVP donosi, że z Wikipedii zniknął wpis dotyczący przeszłości Teresy Trzaskowskiej. 

ZOBACZ TEŻ:
źródło: plejada.pl, tvp.info
 
 
 
Poprzedni artykułWidzowie kochali Anulę z „Wojny domowej”. Aktorka nagle zapadła się pod ziemię, zajęła się czymś kompletnie innym
Następny artykułUwaga: Z Bałtyku wyciągnięto kobietę. Jeżeli ją rozpoznajesz, natychmiast skontaktuj się z policją
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.