Mama w trosce o zdrowie swoich dzieci na jakiś czas zabroniła im korzystania ze smartfonów. Po upływie 7 miesięcy zrobiła im zdjęcie, które w sieci zyskało ogromną popularność. Swoimi postrzeżeniami dotyczącymi detoksu podzieliła się z Internautami na Facebooku. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak destrukcyjny wpływ na najmłodszych może mieć korzystanie z urządzeń elektronicznych!

Problem uzależnienia od telefonów komórkowych czy Internetu dotyka coraz większej liczby osób. W przypadku dzieci usidlenie to może mieć znaczący wpływ na resztę ich życia. To właśnie dlatego jedna z matek postanowiła na jakiś czas zabronić swoim pociechom korzystania z nich. Zmiany, które zauważyła w ich zachowaniu, są szokujące.

Mama zabroniła korzystania z telefonów

Molly DeFrank to znana na całym świecie blogerka i pisarka. Prywatnie jest matką piątki wspaniałych dzieci. Chcąc uchronić swoje pociechy przed tzw. elektroniczną zagładą, zdecydowała się, że na jakiś czas wprowadzi ograniczenie czasu, który dzieci spędzają ze smartfonami w rękach. Swoimi wstrząsającymi obserwacjami postanowiła podzielić się w sieci.

– Tak łatwo jest podarować dziecku iPada lub włączyć kreskówkę, gdy chcesz mieć kilka minut dla siebie. Rodzice znajdują się obecnie w wyjątkowej sytuacji, ponieważ smartfony nigdy nie były tak dostępne dla dzieci, jak są dzisiaj – rozpoczęła kobieta.

Następnie dodaje, że rodziców pod żadnym pozorem nie powinno winić się za łatwą dostępność do technologii. W pewnym momencie jednak należy zatrzymać się i zastanowić, czy to najlepszy sposób na funkcjonowanie we własnym domu. To właśnie dlatego zdecydowała się na taki krok.

Mama
facebook.com @Molly DeFrank

Mama zdecydowała się zabronić korzystania ze smartfonów. Zdjęcie, które zrobiła po 7-miesięcznym detoksie stało się prawdziwym hitem. 

Czy używanie komórek jest szkodliwe?

Mama szczerze przyznaje, ze zmiany, które dostrzegła w zachowaniu swoich pociech, są ogromne.

– Mój syn uwielbia rysować portrety. Z własnej woli zainicjował rodzinny wieczór rysunkowy, w którym był instruktorem (…) Moja 10-letnia córka kocha Maxa Einsteina Jamesa Pattersona. Przez pewien czas była gospodarzem małego klubu książkowego stworzonego dla najbliższych przyjaciół – wspomina Molly DeFrank.

Dodaje jeszcze, że skrócenie czasu spędzanego przed ekranem telefonu ma zbawienny wpływ na kreatywność dzieci, wspomaga żywą wyobraźnię, ożywioną ciekawość świata, szybsze wyniki w nauce, a także lepszy sen. Zdjęcie, które zrobiła swoim pociechom po 7 miesiącach, ma skłonić pozostałych rodziców do podjęcia takich kroków. Spójrzcie sami!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Mama
facebook.com @Molly DeFrank

Kobieta jest zachwycona efektami detoksu. 

 

Mamafacebook.com @Molly DeFrankDziennikarka przyznaje, że jej pociechy zmieniły się nie do poznania. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trzy hot-dogi i kanapka za 500 złotych. W popularnej miejscówce zdzierają z turystów
  2. Na boku, na brzuchu czy na wznak? Pozycja, w której śpisz mówi o tobie więcej niż myślisz
  3. Jej ukochany zginął w wypadku. Dzień później dostała od niego tajemniczą paczkę
  4. Dominika Gwit pozuje w parku w krótkiej sukience. Aktorka zdobyła się na szczere wyznanie
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem
Poprzedni artykułLegendarna piosenkarka stanie przed sądem. Jej wierny fan oskarżył ją o absurdalną rzecz
Następny artykułBarbara Kurdej-Szatan i Anna Mucha w szampańskich nastrojach. Nagrały jak razem imprezują
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.