Mama to najpiękniejsza rola kobiety. Wiele dziewczyn po usłyszeniu tego słowa pierwszy raz w życiu czują się silne i wszechmocne. Macierzyństwo ma naturalnie blaski i cienie. Mamy mają prawo czuć się zmęczone, ale to, co przytrafiło się temu dziecku, to po prostu wyrządzona mu krzywda. 1,5 roczny chłopiec został w domu z pijaną babcią, a jego matka bawiła się w najlepsze.

Mama, która zachowuje się tak nieodpowiedzialnie to naprawdę rzadkość. Kobieta nie miała łatwej przeszłości, była już karana. Jednak trudno zrozumieć czemu posunęła się do tak skrajnej nieodpowiedzialności. I dlaczego zaufała babci, która raczej nie była godna powierzania jej dziecka do opieki?

Mama jest zmęczona i musi wyjść

27-letnia kobieta, mama półtorarocznego synka postanowiła odpocząć od opieki nad dzieckiem, pozostawiając go swojej babci. Każda mama potrzebuje chwili odpoczynku, szczególnie przez pierwsze lata dziecka. Nie brzmi to jak przestępstwo, tylko normalna, zrozumiała sytuacja. Niestety, nie w tym przypadku.

Babcia owszem, zajęła się prawnukiem w mieszkaniu wnuczki. Prawdopodobnie sama potrzebowała relaksu i zaczęła pić, niestety, nie była to mała lampka wina, a taką ilość alkoholu, która szybko doprowadziła staruszkę do stanu upojenia. Zresztą wnuczka w późniejszych zeznaniach dla policji stwierdziła, że miała w planach wyjść na 5 minut. Babcia może ze względu na to pozwoliła sobie na przechylenie więcej niż jednego kieliszka.

  1. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed popularnym produktem. Każdy może mieć go w kuchni
  2. Dziecko urodziło się z siwymi włosami. Rodzice bali się najgorszego

5 minut zamieniło się w kilka godzin

Nie jest znana informacja dotycząca tego, kto do mieszkania kobiety wezwał policję i jakie niepokojące sygnały odebrał, że postanowił to zrobić. Wiemy jednak, że policjanci, wchodząc do mieszkania, ujrzeli okropny widok. Butelki alkoholu walały się po podłodze, a ich ilość była imponująca.

Pośrodku pokoju słaniała się babcia w stanie nietrzeźwości. Mały chłopiec wyglądał na zaniedbanego i brudnego. Nieświadoma niczego matka wróciła do mieszkania i zastała tam policję. Najpierw zebrano od niej zeznania. Gdy wróciła do domu, by przejąć opiekę nad dzieckiem, była pod wpływem alkoholu i środków odurzających, dopalaczy. Tłumaczyła się policjantom, że miała w planach wyjść na 5 minut, które przeistoczyły się w kilka godzin. Kobieta zostanie pociągnięta do odpowiedzialności, dziecko najprawdopodobniej zostanie jej odebrane. Za narażenie zdrowia i życia syna grozi jej 5 lat pozbawienia wolności. Niestety, zakład karny nie będzie dla kobiety nowością, bo to właśnie tam, półtora roku wcześniej urodziła swoje dziecko.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mama
unsplash.com/ pragmart

Nie wszystkie babcie to kochane, miłe staruszki. Niektórym jak widać, lepiej nie pozostawiać dziecka do opieki.

mama
fot. arembowski, pixabay.com

Policja, gdy weszła do mieszkania, przeżyła szok.

mama
pixabay.com/Quadronet_Webdesign

Obie opiekunki dziecka nie znały alkoholowego umiaru.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przepis na domową pizzę. Trik na genialne ciasto, smak jak z najlepszej włoskiej pizzerii
  2. Radosław Majdan zdradził szczegóły porodu żony. Większość par nie ujawnia tak wiele
  3. Iwona Pavlović została blondynką. Na najnowszym zdjęciu nie przypomina siebie

Źródło: se.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl