Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mama Anny Dereszowskiej zmarła na raka. Aktorka w poruszających słowach opowiedziała o rodzinnym dramacie
Michał Włoch
Michał Włoch 14.01.2020 13:33

Mama Anny Dereszowskiej zmarła na raka. Aktorka w poruszających słowach opowiedziała o rodzinnym dramacie

Anna Dereszowska
fot. instagram.com @dereszowska

Mama Anny Dereszowskiej zmarła w wyniku choroby nowotworowej. Słowa aktorki, które wypowiedziała na temat tragedii, poruszą każdego. Gwiazda bardzo otworzyła się na temat tragedii, jaka spotkała jej rodzinę.

Mama Anny Dereszowskiej odeszła, gdy córka była bardzo mała. Aktorka wzięła udział w konferencji dotyczącej profilaktyki chorób nowotworowych, podczas której powiedziała kilka zdań, które robią piorunujące wrażenie i sprawiają, że każdy powinien poważnie zastanowić się, czy robi wystarczająco wiele, by chronić siebie i swoich bliskich przed rakiem.

Mama Anny Dereszowskiej zmarła na raka

Mama Anny Dereszowskiej zmarła na raka, gdy mała Ania miała tylko dziewięć lat – podaje Super Express. Aktorka wciąż tęskni za mamą i stara się uświadomić inne kobiety w temacie profilaktyki nowotworowej.

-Moja mama zmarła na raka jajnika. Gdy trafiła na onkologię, rak był już zbyt zaawansowany, żeby z nim wygrać. To paradoks, że była lekarzem i się nie badała, bo myślała, że jej to nie dotyczy – powiedziała gwiazda podczas konferencji prasowej zorganizowanej w związku z kampanią, w której bierze udział, podaje Super Express.

Anna Dereszowska jest ambasadorką kampanii Diagnostyka jajnika, której celem jest podniesienie świadomości społecznej odnośnie badań, które mogą uratować życie.

Diagnostyka nowotworowa ratuje życie

Aktorka ma wielki żal o to, że jej mama nie chciała się badać, przez co nowotwór rozwinął się tak bardzo, że nie dało się jej uratować.

-Rak jajnika to temat bardzo mi bliski. Moja mama 30 lat temu zmarła właśnie na raka jajnika. Mimo że sama była lekarzem, a tata ginekologiem położnikiem, ale nie ginekologiem onkologiem, rzadko się badała, dlatego chorobę wykryto u niej bardzo późno – powiedziała Anna Dereszowska.

Aktorka podkreśla znaczenie, jakie ma nasze życie nie tylko dla nas, a dla naszych bliskich, którzy martwią się o nas, i bardzo przeżywają śmierć ukochanej osoby.

Pewnie mama by z tym nowotworem wtedy nie wygrała, ale na pewno żyłaby dłużej, gdyby się badała. Jeśli możemy żyć dłużej, nawet o 5 lat, nawet nie dla siebie, ale dla naszych dzieci i najbliższych, to warto o siebie zawalczyć – zakończyła..

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mama

Gwiazda wzięła udział w konferencji prasowej kampanii profilaktyki nowotworowej.

mama

Gwiazda, której mama zmarła na raka podkreśla, jak ważne są badania.

mama

Aktorka radzi: badajmy się dla naszych bliskich.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Na jaw wyszedł sekret Roksany Węgiel. Nawet najwięksi fani będą zaskoczeni
  4. Awantura w „Dzień Dobry TVN”. Kinga Rusin nie wytrzymała, odpowiedziała na zarzuty
  5. Alicja Bachleda-Curuś planuje ślub? Jej partner przyleciał do Polski, aby poznać przyszłych teściów
  6. Ich romans wyszedł dopiero po latach. Jaworowicz była zakochana w słynnym polskim piosenkarzu

Źródło: Super Express