Mama Anny Dereszowskiej zmarła w wyniku choroby nowotworowej. Słowa aktorki, które wypowiedziała na temat tragedii, poruszą każdego. Gwiazda bardzo otworzyła się na temat tragedii, jaka spotkała jej rodzinę.

Mama Anny Dereszowskiej odeszła, gdy córka była bardzo mała. Aktorka wzięła udział w konferencji dotyczącej profilaktyki chorób nowotworowych, podczas której powiedziała kilka zdań, które robią piorunujące wrażenie i sprawiają, że każdy powinien poważnie zastanowić się, czy robi wystarczająco wiele, by chronić siebie i swoich bliskich przed rakiem.

Mama Anny Dereszowskiej zmarła na raka

Mama Anny Dereszowskiej zmarła na raka, gdy mała Ania miała tylko dziewięć lat – podaje Super Express. Aktorka wciąż tęskni za mamą i stara się uświadomić inne kobiety w temacie profilaktyki nowotworowej.

-Moja mama zmarła na raka jajnika. Gdy trafiła na onkologię, rak był już zbyt zaawansowany, żeby z nim wygrać. To paradoks, że była lekarzem i się nie badała, bo myślała, że jej to nie dotyczy – powiedziała gwiazda podczas konferencji prasowej zorganizowanej w związku z kampanią, w której bierze udział, podaje Super Express.

Anna Dereszowska jest ambasadorką kampanii Diagnostyka jajnika, której celem jest podniesienie świadomości społecznej odnośnie badań, które mogą uratować życie. 

Diagnostyka nowotworowa ratuje życie

Aktorka ma wielki żal o to, że jej mama nie chciała się badać, przez co nowotwór rozwinął się tak bardzo, że nie dało się jej uratować.

-Rak jajnika to temat bardzo mi bliski. Moja mama 30 lat temu zmarła właśnie na raka jajnika. Mimo że sama była lekarzem, a tata ginekologiem położnikiem, ale nie ginekologiem onkologiem, rzadko się badała, dlatego chorobę wykryto u niej bardzo późno – powiedziała Anna Dereszowska.

Aktorka podkreśla znaczenie, jakie ma nasze życie nie tylko dla nas, a dla naszych bliskich, którzy martwią się o nas, i bardzo przeżywają śmierć ukochanej osoby. 

Pewnie mama by z tym nowotworem wtedy nie wygrała, ale na pewno żyłaby dłużej, gdyby się badała. Jeśli możemy żyć dłużej, nawet o 5 lat, nawet nie dla siebie, ale dla naszych dzieci i najbliższych, to warto o siebie zawalczyć – zakończyła..

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mama
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 08.12.2019 Wymarzone Mikolajki n/z: DERESZOWSKA ANNA

Gwiazda wzięła udział w konferencji prasowej kampanii profilaktyki nowotworowej.

mama
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 16.06.2013 Siostrunie – premiera w Czestochowie N/Z:Dereszowska Anna mama

Gwiazda, której mama zmarła na raka podkreśla, jak ważne są badania.

mama
instagram.com/dereszowska/

Aktorka radzi: badajmy się dla naszych bliskich.

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Na jaw wyszedł sekret Roksany Węgiel. Nawet najwięksi fani będą zaskoczeni
  4. Awantura w „Dzień Dobry TVN”. Kinga Rusin nie wytrzymała, odpowiedziała na zarzuty
  5. Alicja Bachleda-Curuś planuje ślub? Jej partner przyleciał do Polski, aby poznać przyszłych teściów
  6. Ich romans wyszedł dopiero po latach. Jaworowicz była zakochana w słynnym polskim piosenkarzu

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułMasz w domu plastikowe pojemniki, butelki czy zabawki? Zwróć uwagę na oznakowanie, mogą być toksyczne
Następny artykułJak zadbać o kota zimą? 5 sprawdzonych porad, aby pupil czuł się jak najlepiej
Redaktor działu show-bieznes w Lelum.pl. Student amerykanistyki, który kocha pisać, szczególnie krótkie formy. Dziennikarstwo to jego pierwsze zajęcie w życiu - wbrew przysłowiu o wchodzeniu do tej samej rzeki postanowił wrócić do tego, co lubi najbardziej. Jego ulubione gwiazdy to Krzysztof Krawczyk, Michał Szpak i Danny DeVito. Prywatnie lubi piłkę nożną, filozofię i gotowanie.