Mama księcia Filipa była osobą z wieloma problemami. Kobieta cierpiała na schizofrenię, wyrzekła się dzieci i została zakonnicą. Nieznane fakty, o których mąż królowej Elżbiety II nie chce rozmawiać, wywołują ciarki. Aż trudno uwierzyć, że pochodząc z królewskiej rodziny miał tak trudne dzieciństwo.

W książce Elżbieta II. O czym nie mówi królowa, pojawiło się wiele faktów z życia królowej, jednak na jaw wyszły też informacje dotyczące pozostałych członków rodziny królewskiej. Mama księcia Filipa była jedną z najciekawszych postaci związanych z królewskim dworem. Jej historia jest niewiarygodna.

Mama księcia Filipa. Kim była Alicja Battenberg?

Alicja Battenberg była księżną Grecji i Danii, prawnuczką królowej Wiktorii oraz matką księcia Filipa. Urodziła się w 1885 roku w Windsorze, rezydencji angielskich królów. Od dziecka miała poważne problemy ze słuchem, nie przeszkadzało jej to jednak w komunikacji, bo świetnie czytała z ust i szybko nauczyła się wyraźnie mówić. Wyszła za syna króla Grecji, księcia Andrzeja. Małżeństwo miało piątkę dzieci, a najmłodszym z nich był książę Filip. Z czasem stan księżnej zaczął się pogarszać. Twierdziła, że słyszy boskie głosy i że przemawia do niej sam Jezus. Wkrótce przeszła załamanie nerwowe, a specjaliści zdiagnozowali głęboką schizofrenię paranoidalną. Kobieta trafiła do zamkniętego zakładu psychiatrycznego, gdzie przeżyła piekło.

-W jej przypadku zamiast psychoterapii i analizowania wydarzeń z dzieciństwa słynny lekarz [Zygmunt Freud-przyp.red.] zalecił brutalne naświetlanie jajników w celu przyspieszenia menopauzy. Niewiele to pomogło. Alicja przez wiele miesięcy była przetrzymywana wbrew swojej woli w zakładzie psychiatrycznym — czytamy w książce Marka Rybarczyka Elżbieta II. O czym nie mówi królowa.

mama
pl.wikipedia.org

Matka księcia wiele razy próbowała opuścić zakład, jednak udało jej się to dopiero po dwóch latach. Nieobecność matki odbiła się na stanie psychicznym Filipa, który zmuszony był mieszkać u krewnych. Nawet gdy Alicja wyszła ze szpitala, nie wróciła już do syna. Wyjechała do Aten, gdzie założyła własny prawosławny zakon. Przez wiele lat w żaden sposób nie kontaktowała się z Filipem, który do dziś niechętnie rozmawia o przeszłości. 

Elżbieta II: ślub z księciem Filipem i awantura z jego matką

Pomimo niezwykle skomplikowanych relacji z matką, książę Filip zaprosił ją na swój ślub z przyszłą królową Elżbietą II. W 1947 roku tuż przed ceremonią Alicja Battenberg upierała się, że wystąpi w habicie. Wszelkie prośby syna stanowczo ignorowała. W tej sprawie interweniowała sama matka panny młodej, królowa Elżbieta.

mama
express.co.uk

Kobietę w końcu udało się przekonać i zrezygnowała z planowanego stroju. Ostatecznie na uroczystości pojawiła się w kremowej sukni. Dwadzieścia lat później ponownie pojawiła się na królewskim dworze, gdzie zamieszkała za zgodą syna. Podobno książę często spierał się matką, która nie traktowała go poważnie. Dobre relacje miała mieć jedynie z Elżbietą II. Zmarła w 1969 roku i zgodnie ze swoim życzeniem została pochowana w Jerozolimie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kupił karkówkę z dziwną kulą w środku. Prawda wywołuje mdłości
  2. Nie żyje jeden z najbogatszych ludzi świata. Opłakuje go wnuczka, Paris Hilton
  3. Aktorka „Barw Szczęścia” poroniła. Na swoim Instagramie napisała: ”To było piekło”
  4. Znany gwiazdor wyznał, że jest nosicielem wirusa HIV. Komentarze są bezlistosne
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  6. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

Źródła: Plejada, Elżbieta II. O czym nie mówi królowa

Poprzedni artykułSuczka walczyła o przetrwanie. Wtedy jej na drodze pojawił się pewien mężczyzna
Następny artykułZnaki zodiaku, które są niezwykle wyuzdane. Te 4 znaki to czysty ogień
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.