Mama Julki niedawno przeprowadziła się do małej miejscowości wraz z córką i mężem. Postanowili, zamiast oddawać się pracy, przeznaczyć więcej czasu i energii na życie rodzinne. Kobieta z całego serca starała się, żeby ta zmiana była dla Julki jak najlepsza. Nie spodziewała się, że to w szkole stanie się coś, co sprawi, że dziewczynka po raz pierwszy od przeprowadzki wróci do domu z płaczem.

— Wszystko, co robimy, robimy dla naszego dziecka — napisała Karolina. — Postanowiliśmy, że zmienimy nasze życia tak, by być dla niej, jak najlepszymi rodzicami. Posłaliśmy ją na religię, bo chciała chodzić na lekcje z nowymi koleżankami, a nie siedzieć w tym czasie w świetlicy. Nie spodziewałam się, że stanie się coś takiego — wyznaje oburzona mama. 

Mama zareagowała natychmiastowo

W połowie października Julcia wróciła ze szkoły zapłakana. Odebrał ją jej tata, ale dziewczynka nie chciała powiedzieć mu, co się stało. Mężczyzna miał nadzieję, że to tylko jakieś nieporozumienie wśród dzieci, ale i tak był bardzo zmartwiony. 

mama
pexels.com

Dziewczynka była załamana.

— Rafał przyszedł do domu z zapłakaną Julcią, wyglądając na tak przestraszonego, że mi już w głowie zaczęły tworzyć się najczarniejsze scenariusze. Mała nie chciała coś powiedzieć, tylko wyciągnęła jakąś kartkę z zeszytu i dała mi ją do przeczytania. List od zakonnicy, prowadziła w zastępstwie lekcję religii.

Skandaliczna treść listu

Kiedy Karolina przeczytała, co uważa zakonnica, zagotowało się w niej. Kobieta nie tylko dała jej córce ten list, nakrzyczała też na nią tak, że dziecko było przekonane, że zrobiło coś strasznego. Okazało się, że wielkim przewinieniem jej córki była… nieznajomość modlitwy.

mama
pexels.com

Co za okropny list!

— Dziecko jest nieposłuszne, po zwróceniu uwagi odpowiada niegrzecznie. Nie zna modlitwy, nie umie się przeżegnać. Zupełny brak katolickiego wychowania. Skandaliczne! — napisała zakonnica. Po przeczytaniu tych słów Karolina natychmiast poszła rozmówić się z dyrekcją. Pracująca w ich szkole katechetka jest sympatyczna, ale z tą kobietą jej dziecko już nigdy nie będzie miało do czynienia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mama
pexels.com

Zakonnica źle się zachowała. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowa opłata od przyszłego roku. Polska rodzina będzie dokładać do przestarzałych technologii
  2. Małżeństwo adoptowało pięcioro dzieci, by telewizja wyremontowała im dom. Chwilę później wszystkie oddali
  3. Babcia zabrała dziadka na wycieczkę, nie mówiąc o tym nikomu. Wróciła sama
  4. Tata trzymał na rękach noworodka podczas, gdy jego partnerka umierała. Nikt nie miał pojęcia
  5. Do szamponu dosypała szczyptę specyfiku, który jest w każdym domu. Opadła jej szczęka gdy spojrzała w lustro, 9 piorunujących trików
  6. 41-letnia mama zdaniem lekarzy miała nie przeżyć więcej niż 4 miesiące. Nowa żona byłego męża uratowała jej życie
Poprzedni artykułPolska gwiazda jest w ciąży. Tak przynajmniej twierdzi jej… teściowa
Następny artykuł„Od kiedy zdradziłam męża stałam się lepszą żoną. Byłam jędzą, teraz prawie nie wychodzimy z sypialni”
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego