Mama postanowiła zabrać swojego synka chorującego na autyzm do fryzjera. Po ostatniej wizycie w salonie miała pełną świadomość, że dla chłopca jest to przykra konieczność, którą chciałby jak najszybciej wymazać z pamięci. Gdy tylko usiadł na fotelu i poczuł obcy dotyk zaczął przeraźliwie krzyczeć. Wówczas fryzjerka zrobiła coś niesamowitego.

Autyzm zaliczany jest do tzw. całościowych zaburzeń rozwojowych. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale choroba ta wykrywana jest u coraz większej liczby dzieci. W ciągu ostatnich 20 lat, występowanie autyzmu zwiększyło się aż… dziesięciokrotnie. W Polsce szacuje się, że 1 na 300 mieszkańców boryka się z tym zaburzeniem.

Mama zabrała synka do fryzjera

Jennifer McCafferty jest szczęśliwą matką dwóch wspaniałych synków. Młodszy z nich, Isaiah, urodził się z autyzmem. To właśnie dlatego nawet najzwyklejsze wyjście do fryzjera jest dla całej rodziny ogromnym wyzwaniem, w które każdy zmuszony jest się zaangażować.

Mama
twitter.com

Mama postanowiła zabrać synka do fryzjera. 

Chłopiec nie może znieść, gdy ktoś go dotyka, a nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi stanowi dla niego spory problem. Zamyka się w swoim własnym świecie i dokłada wszelkich starań, aby nikogo do niego nie wpuścić. Mama chłopca szczerze przyznaje, że bycie rodzicem autystycznego dziecka jest pięknym, ale trudnym, a niekiedy nawet bolesnym przeżyciem. Każda wizyta u fryzjera zamienia się w prawdziwy horror, o którym chcą jak najszybciej zapomnieć. Tym razem jednak było zupełnie inaczej, a wszystko dzięki niesamowitej i profesjonalnej fryzjerce.

Gdy chłopiec zobaczył nożyczki, zaczął krzyczeć

Fryzjerka, widząc reakcję swojego małego klienta, wiedziała, że nie może przejść obok niej obojętnie. Postanowiła więc usiąść z chłopcem na podłodze. Jej zachowanie bardzo go uspokoiło. Kobieta zajęła go rozmową, w którą chłopiec wyjątkowo chętnie się włączył. W związku z tym, że zbliżały się święta ochoczo opowiadał o prezentach, które chciałby znaleźć pod choinką.

W międzyczasie fryzjerka z ogromnym wyczuciem podcinała mu kolejne kosmyki włosów. Jej postawa zachwyca! Mama nie mogła uwierzyć własnym oczom w to, co właśnie zobaczyła.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mama
twitter.com

Zachowanie fryzjerki wprawiło mamę w osłupienie. Podzieliła się swoją historią w sieci.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jeszcze tylko trzy dni i na półki trafi hit. W sobotę Lidl przeżyje oblężenie
  2. Staruszka została wypisana ze szpitala w samej piżamie. Wracała do domu pieszo o 5 rano. „Płakałam całą drogę”
  3. Jej małżeństwo rozpadło się dawno temu. Po latach kobieta znajduje na strychu straszną pamiątkę
  4. Tata odkrył prawdę o swoim synu po 38 latach. Cały świat runął mu na głowę
  5. Prokuratura zabrała się za byłą żonę Wiśniewskiego. Oskarżono ją o wyjątkowo haniebny czyn, mogą ją zamknąć na 10 lat
Poprzedni artykułMasz „diamentowy palec”? To może być ostrzeżenie przed śmiertelną chorobą
Następny artykułMandaryna jest w ciąży? Media zauważyły brzuszek u gwiazdy
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.