Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Marta Kaczyńska opublikowała zdjęcie mamy z dzieciństwa. To dla niej ważna data
Maria Czarniecka
Maria Czarniecka 30.08.2019 15:16

Marta Kaczyńska opublikowała zdjęcie mamy z dzieciństwa. To dla niej ważna data

marta kaczyńska
fot. screen z youtube.com ArtiqbForever2

Mama była dla Marty Kaczyńskiej bardzo ważna. Tak, jak większość kobiet z mamą łączyła ją szczególna więź. Pomimo tego, że od jej tragicznego odejścia minęło już 9 lat to prawniczka co roku tego samego dnia publikuje zdjęcie swojej mamy. Dlaczego ta data jest dla niej tak szczególna?

Marta Kaczyńska co roku 29 sierpnia publikuje zdjęcie z młodości swojej mamy, których nie podpisuje. Kobieta pamięta o rodzicach i pomimo tego, że od ich śmierci mija już 9 lat, 39-latka wspomina mamę i tatę poprzez udostępnianie ich zdjęć w mediach społecznościowych. Jedna data jest dla niej szczególnie ważna.

Marta Kaczyńska: mama była dla niej bardzo ważna

Mama Marty Kaczyńskiej, Maria była pierwszą damą w latach 2005-2010, żoną Lecha Kaczyńskiego. Z wykształcenia była ekonomistką. Po studiach pracowała w Instytucie Morskim w Gdańsku, gdzie przeprowadzała badania perspektyw rozwoju rynków frachtowych na Dalekim Wschodzie.

Przyszłego męża poznała właśnie w tym instytucie, ona pracowała naukowo, on studiował. Dwa lata później wzięli ślub, a później na świat przyszła ich jedyna córka – Marta.

Była uwielbiana jako pierwsza dama. Wspierała wiele działalności charytatywnych. Podpisała się również pod apelem kobiet do parlamentarzystów o niewprowadzanie zmian w zapisie dotyczącym ochrony życia. Wywołało wiele negatywnych komentarzy ze strony katolików.

Marta Kaczyńska była z mamą bardzo blisko i była dla niej autorytetem. Dlatego co roku 29 sierpnia, w dniu urodzin swojej mamy, publikuje jej zdjęcie z młodości na swoim prywatnym facebooku. Dzisiaj Maria Kaczyńska miałaby 77 lat.

Jak zmarła Maria Kaczyńska?

Maria Kaczyńska zginęła wraz ze swoim mężem 10 kwietnia 2010 roku w wypadku samolotowym w Smoleńsku. Razem z parą prezydencką na pokładzie było 96 osób.

Tragiczny wypadek wstrząsnął całą Polską. Przedstawiciele naszego kraju byli w drodze na obchody rocznicy wydarzeń w Katyniu. Niestety nikt, kto był na pokładzie nie przeżył rozbicia samolotu.

Rodziny ofiar wypadku w Smoleńsku, pomimo tego, że od tragicznych wydarzeń minęło już 9 lat nadal nie mogą pogodzić ze stratą i traumą po tragicznych wydarzeniach. Sprawa była bardzo medialna, co nie ułatwiało sprawy rodzinom.

Wśród ofiar była para prezydencka – mama i tata Marty Kaczyńskiej, Maria i Lech Kaczyńscy.

Zobacz zdjęcia:

mama

Rodzice Marty Kaczyńskiej – Maria i Lech Kaczyńscy.

maria kaczyńska: wykształcenie

Maria Kaczyńska była bardzo lubianą pierwszą damą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata i Majka nie chciały wychodzić z domu przez problemy z cerą. Teraz każda z nich bryluje w towarzystwie. ich sposób na idealną cerę zawstydził dermatologów
  2. McDonald’s z ogromnym logo w Łazienkach. Sprawa wywołuje wielką burzę
  3. Anna Kalczyńska wzruszająco o Piotrze Woźniak-Staraku. Opowiedziała niesamowitą historię
  4. Pamiętacie serial „Zatoka serc”? Aktorzy tej kultowej produkcji ginęli w tajemniczych okolicznościach
  5. Znamy pierwszych uczestników „Ameryka Express”! Kto weźmie udział w wyścigu?
  6. W głowie się nie mieści! Mężczyzna nagle z wielkim impetem kopnął bezbronnego psa (WIDEO)
  7. Latami szukał zaginionego psa, zwierzak cierpiał w schronisku. Nagle wyczuł znajomy zapach i oszalał z radości

źródło: wikipedia.org, se.pl