Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kultowa aktorka straciła mamę w bolesnych okolicznościach. Gwiazda o szczegółach jej śmierci dowiedziała się z gazety
Marta Kulik
Marta Kulik 27.09.2019 13:00

Kultowa aktorka straciła mamę w bolesnych okolicznościach. Gwiazda o szczegółach jej śmierci dowiedziała się z gazety

Jane Fodna
fot. Instagram/@janefondaofficial

Mama znanej aktorki popełniła samobójstwo. Gwiazda dowiedziała się o tym rok później z gazety. Długo obwiniała się za rodzinną tragedię, dopiero po latach zrozumiała, że nie miała wpływu na to, co się wydarzyło.

Mama Jane Fondy zmarła, gdy ta miała 12 lat. Przez długi czas nie miała pojęcia, co było prawdziwą przyczyną śmierci kobiety. Przypadek sprawił, że dowiedziała się, co stało się tamtego dnia, jednak całą prawdę na temat swojej rodziny odkrywała przez wiele lat.

Mama Jane Fondy

Frances Seymour Fonda odebrała sobie życie w 1950 roku. Jane miała wtedy zaledwie 12 lat, a od ojca usłyszała, że matka zmarła na atak serca. Rok później z gazety dowiedziała się, że kobieta podcięła sobie gardło w szpitalu psychiatrycznym. Jako dziecko nie potrafiła zrozumieć tragedii i zaczęła się o nią obwiniać. Dopiero po latach dotarła do dokumentacji medycznej matki, która wiele jej wyjaśniła.

mama

-W chwili, gdy to przeczytałam, wszystko mi się poukładało. Zrozumiałam przyczyny jej rozwiązłości, niekończących się operacji plastycznych, poczucia winy, nieumiejętności kochania, czy bycia w intymnych relacjach. Potrafiłam przebaczyć jej, a także samej sobie — pisała gwiazda w swojej biografii.

Z dokumentów wynikało, że w dzieciństwie kobieta była ofiarą gwałtu i molestowania, a później poddała się dziewięciu aborcjom. Zdiagnozowano u niej chorobę dwubiegunową afektywną. Poznanie prawdy było przełomowym momentem w życiu Jane, która zrozumiała, że nie miała wpływu na zachowanie matki.

Kim jest Jane Fonda?

Jane Fonda jest aktorką, producentką i działaczką społeczną. Otrzymała wiele prestiżowych nagród w tym Oscara, Złotą Palmę, Emmy i kilka Złotych Globów. Karierę zaczynała w 1954 roku, kiedy wraz z ojcem wystąpiła w przedstawieniu charytatywnym. Kilka lat później ukończyła kursy aktorskie i wystąpiła na Broadwayu. W 1970 roku po raz pierwszy została nominowana do Oscara, jednak nie udało jej się wygrać statuetki. Dokonała tego dwa lata później, kiedy doceniono ją za rolę w filmie Klute.

mama

Przez wiele lat Jane Fonda zajmowała się aerobikiem, układała własne ćwiczenia, nagrywała kastety instruktażowe i wydawała książki. Od dawna angażuje się w działalność społeczną i charytatywną. Agitowała przeciwko wojnie w Wietnamie, popierała Solidarność i walczyła z dyskryminacją rasową.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Potężny diament odkryty w RPA. Już wiadomo, że jego cena będzie rekordowa
  2. Nowa kuracja odchudzająca dla tych, którzy porzucili nadzieję na utratę nadwagi. Możesz zrzucić 16 kg w 30 dni
  3. Aleksandra Kwaśniewska ma powody do radości. Fani składają jej gratulacje
  4. Rodzina znanego muzyka prosi o modlitwę. Gwiazdor jest w szpitalu, jego stan jest ciężki
  5. Media podają, że policja interweniowała w domu gwiazdora „M jak miłość”. Aktor wydał oświadczenie
  6. Miłość oralna powoduje nowotwór?! Niepokojące słowa profesor
  7. Ta 20-latka wzięła ślub ze swoim „martwym” ukochanym. Zdjęcia z wesela zszokowały ludzi z całego świata

Źródło: huffpost.com