Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mama Grażyny Torbickiej przekazała informacje o swojej niskiej emeryturze. 83-latka podjęła nową pracę
Karol Osiński
Karol Osiński 28.05.2021 11:19

Mama Grażyny Torbickiej przekazała informacje o swojej niskiej emeryturze. 83-latka podjęła nową pracę

Grażyna Torbicka
fot. Agencja SE/East News

Mama Grażyny Torbickiej, Krystyna Loska to ikona polskiej telewizji. Od 1994 roku jest na emeryturze, jednak nie wiedzie jej się najlepiej. Jakiś czas temu przyznała w rozmowie z „Super Expressem”, że jej emerytura wynosi niewiele powyżej 1 tys. zł. Tymczasem magazyn „Rewia” podał, że legendarna prezenterka wraca do pracy w roli spikerki.

Grażyna Torbicka odziedziczyła talent po swojej mamie. 83-letnia Krystyna Loska musi radzić sobie na wiele sposobów, gdyż ZUS nie zapewnia jej odpowiedniej emerytury. Zmuszona była podjąć pracę, która nie jest dla niej nowością.

Krystyna Loska o swojej niskiej emeryturze

Nie od dziś wiadomo, że polskie gwiazdy nie zawsze mogą liczyć na wysoką emeryturę od ZUS-u. Bardzo często z ich ust, lub w mediach społecznościowych można usłyszeć, że są niezadowoleni ze swojej sytuacji materialnej, mimo że przez lata zarabiali krocie.

Jednak wiele z nich zapominało o odprowadzaniu należytych składek. Do tego dochodzi fakt, że mnóstwo osób nie podpisywało umów i cieszyli się swoim majątkiem, aż do czasu. Dziś mogą powiedzieć, że był to ogromny błąd.

Nie inaczej jest w przypadku ikon telewizji. Znani prezenterzy i prezenterki równie często narzekają na wysokość emerytur. Krystyna Loska, która pracowała w Telewizji Polskiej od lat 60. wyznała w rozmowie z „Super Expressem”, że jej emerytura również nie zachwyca.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Zdradziła, iż jest to kwota, wynosząca niewiele powyżej 1 tys. złotych. Można zatem spodziewać się, że oscyluje w okolicach 1,5 tys. złotych, co faktycznie nie jest wysokim miesięcznym wynagrodzeniem po 33 latach wykonywanego zawodu.

Krystyna Loska wraca do pracy

Mama Grażyny Torbickiej przeszła na emeryturę w 1994 roku. 25 lipca br. skończy 84 lata. Na przestrzeni ostatnich kilku lat nie często widywaliśmy ją przed kamerami. W główniej mierze były to jubileusze lub imprezy.

Tymczasem wg doniesień magazynu „Rewia” Krystyna Loska już wkrótce wróci do pracy. Jej ogromnym atutem był nieskazitelny i czarujący głos, którym przez lata się posługiwała.

83-letnia była prezenterka telewizyjna ma szykować się do roli spikerki i podpisać kontrakt z agencją, skupiającą lektorów. Mówi się, że mają być zachwyceni jej w dalszym ciągu fantastycznym głosem.

Warto podkreślić, że nie będzie to nowe wyzwanie zawodowe dla mamy Grażyny Torbickiej. Jeszcze pracą przed kamerami pracowała jako lektorka filmowa dla TVP Katowice.

Zobacz zdjęcie:

Grażyna Torbicka

Mama Grażyny Torbickiej, Krystyna Loska wraca do pracy. Będzie pełniła rolę spikerki.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: gwiazdy.wp.pl, plejada.pl