Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mama June cierpi na lipodemię. Celebrytka rozpoczęła walkę z czasem
Karol Osiński
Karol Osiński 29.03.2021 22:06

Mama June cierpi na lipodemię. Celebrytka rozpoczęła walkę z czasem

mama june
fot. instagram.com/mamajune

Znana amerykańska celebrytka Mama June, czyli June Shannon wyznała w jednym z odcinków swojego reality show, że cierpli na nieuleczalną chorobę układu limfatycznego. Jest nią lipodemia, która sprawia, że na jej ciele pojawiają się liczne obrzęki. Gwiazda poinformowała, że jeśli nic z tym nie zrobi, umrze w przeciągu 6 miesięcy.

Znana i lubiana Mama June przeszła ogromną metamorfozę. Dzięki odpowiedniej diecie i motywacji do chudnięcia zrzuciła aż 130 kilogramów, przez co stała się przykładem dla wielu kobiet. Niestety choroba sprawia, że jej ciało zaczyna płatać coraz większe figle.

Mama June cierpi na lipodemię

June Shannon zyskała popularność dzięki udziałom swojej córki Honey Boo Boo w konkursach piękności. Mama June bardzo często wzbudzała kontrowersje z uwagi na to, że jej córka bardzo często pokazywana była w pełnym makijażu oraz bardzo odważnych stylizacjach, czym rywalizowała z innymi dziećmi.

Shannon, widząc, że jej córka dobrze radzi sobie na łamach show-biznesu postanowiła wykorzystać swoje pięć minut i na dobre zakotwiczyć w świecie celebrytów. Na oczach widzów przeszła bardzo dużą metamorfozę, dzięki czemu schudła aż 130 kilogramów. Niestety po jakimś czasie dopadł ją efekt jojo i znów zaczęła przybierać na wadze.

W jednym z ostatnich odcinków reality show, gdzie pokazuje telewidzom jak wygląda jej codzienność zdradziła bardzo niepokojącą rzecz. Okazuje się, że zmaga się z poważną chorobą limfatyczną, zwaną lipodemią.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Tę niepokojącą wiadomość Mama June otrzymała kiedy wybrała się na wykonanie zabiegu plastycznego brody. Lekarz przekazał jej, że ma obrzęk limfatyczny, który sprawia, że w układzie limfatycznym dochodzi do wielu zmian.

Choroba Mamy June

Lipodemia charakteryzuje się występowaniem obrzęków na poszczególnych częściach ciała. Często nazywa się ją ,,chorobą grubych nóg”. W wyniku swoich problemów June Shannon miewa problemy z chodzeniem, przez co czasami musi przemieszczać się z pomocą specjalnego chodzika.

Schorzenie sprawiło, że ciało celebrytki stało się nieproporcjonalne. Podczas rozmowy ze swoją siostrą przyznała, że jej lewe ramię jest o 6 cm szersze od prawego. Jeszcze większy problem dotyczy nóg. Lewa noga Mamy June ma być aż o 13 cali większa od prawej. Gwiazda jest świadoma wielkiego problemu. Podała także bardzo smutną, jednak poważną informację:

Jeśli się tym nie zajmę, umrę w ciągu sześciu miesięcy – poinformowała Mama June.

Celebrytka odczuwała dolegliwości od długiego czasu, jednak o tym, co jej naprawdę dolega dowiedziała się dopiero we wrześniu ubiegłego roku. June często pojawia się również w innych programach. Jeden z odcinków z jej udziałem możemy obejrzeć na kanale Entertainment Tonight na platformie YouTube.

Zobacz zdjęcie:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez June Shannon (@mamajune)

Mama June zmaga się z bardzo poważną chorobą limfatyczną – lipodemią.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plotek.pl

Tagi: mama june