Maminsynek to chyba najgorszy typ faceta, na jakiego można trafić… Uwierzcie mi, wiem coś o tym. Wszystko musi skonsultować ze swoją mamą, która często jest w siódmym niebie, że ma takiego synka. Jeśli właśnie zaczęłaś się umawiać z facetem, ale zauważyłaś u niego zbytnie przywiązanie do swojej mamy, uważaj! Prawdopodobnie trafiłaś na maminsynek!

Maminsynek to taki facet, który ma bliską więź ze swoją mamą. Nie ma w tym kompletnie nic złego! Podobno relacja mężczyzny z matką jest przykładem, jaki będzie jego przyszły stosunek do ciebie. Która z nas nie marzy o rodzinnym, ciepłym i opiekuńczym facecie? Gorzej, jeśli twój mężczyzna jest już dojrzały, a masz wrażenie, że jego mama ciągle go prowadzi za rączkę. Pomożemy ci sprawdzić, czy twój partner jest synalkiem mamusi!

Czy mój facet to maminsynek?

Zacznijmy od wyjaśnienia, jak zmienia się relacja mamy z synem. Na początku jest niesamowicie silna, ale z biegiem czasu staje się trochę luźniejsza. Dzieje się tak po to, żeby mężczyzna mógł stworzyć związek z kobietą, która od tego momentu powinna być na pierwszym miejscu.

Problem pojawia się w momencie, w którym rodzicielka, mimo osiągnięcia dojrzałości przez syna, ma dalej ogromny wpływ na niego. Jeśli matka ciągle wtrąca się w relacje syna z partnerką, to może zrobić się nie do zniesienia. Wtedy w związku robi się zbyt ciasno i pojawia się pytanie, kto ustąpi pierwszy?

Partnerkę męczy pytanie, czy ma prawo wchodzić między relację syna z matką?

Na początku partner wydaje się chodzącym ideałem. Jest czuły i opiekuńczy. Potrafi otwarcie mówić o swoich uczuciach. Myślisz, że w końcu znalazłaś tego jedynego. Wszystko jednak burzy się jak domek z kart, kiedy odkrywasz, że twój facet jest po prostu synkiem mamusi.

Czerwona lampka powinna się zapalić, kiedy twój facet podejmuje wszystkie decyzje na podstawie zdania swojej mamy. Nieważne, czy kwestia dotyczy wspólnego wyjazdu na wakacje, czy jakichś poważniejszych decyzji. Jeśli on musi poznać punkt widzenia swojej matki, pojawia się problem. To znak, że taki facet nie jest najlepszym materiałem na przyszłego męża.

Czasami zdarzają się sytuacje, w których rodzice potrzebują wsparcia swoich dzieci. To całkowicie normalne. Sytuacja robi się nie do końca ciekawa, kiedy on jest gotowy rzucić wszystko i pojechać do swojej mamy na każde jej wezwanie. Wyobraź sobie, że jesteś ze swoim partnerem na kolacji z okazji waszej rocznicy. Nagle dzwoni jego matka z jakąś błahostką, a on rzuca wszystko i pędzi do swojej rodzicielki. O czym to świadczy?

Problemy w związku, jak im zaradzić?

Twój facet jest uzależniony emocjonalnie od swojej matki! Jej problemy i potrzeby stawia ponad wszystko. Nic innego się nie liczy. Uważaj! To może być znak, że związałaś się z maminsynkiem.

Załóżmy, że przyjeżdżasz do mamy swojego faceta na obiad. Wszystko jest tak, jak należy, aż tu nagle kobieta porusza temat związany z jakimś twoim lub waszym problemem. Ujawnianie tajemnic partnerki bez wątpienia jest dla niej bardzo nieprzyjemne. Uczucia są podobne do tych, które pojawiają się w momencie zdrady emocjonalnej.

Jeśli wszystko, co zrobisz do jedzenia, twój partner uważa za nie tak dobre, jak u mamy, możesz zacząć się martwić. Chyba, że mówi to w formie żartu, wtedy nie masz powodów do obaw. Każdy lubi się czasem pośmiać ?.

Zdarzyła ci się kiedyś sytuacja, w której twój facet nie potrafi sobie sam uprać koszuli albo jej wyprasować? O zgrozo! Dodajmy do tego nieumiejętność posprzątania po sobie, bo przecież po nim zawsze sprząta mama. Nagle okazuje się, że twój facet nie wie, czym jest samodzielność. Niestety nie został tego nauczony. To bardzo źle rokuje dla związku. Chyba żadna z nas nie wyobraża sobie być mamą dla swojego faceta… Możesz być prawie pewna, że twój facet to maminsynek!

Jakie jeszcze typowe zachowania maminsynków można wymieć? Może któraś z was była z takim facetem i może podzielić się doświadczeniem?

P.S. Jeśli związałaś się z Włochem, możesz być pewna, że twój partner jest klasycznym maminsynkiem ?.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Od 5 lat je tylko owoce. Pokazała, jak zmieniło się jej ciało
  2. James Bond ma nowego reżysera. Będzie nowa koncepcja przygód Agenta 007?
  3. Jesteś zazdrośnicą? Wiemy, w jakim wieku zaczynasz być najgorsza

źródła: mydwoje.pl, joy.pl