Mandat to coś, czego każdy kierowca unika jak ognia. Biorąc pod uwagę najgorszy scenariusz, przy odrobinie pecha można stracić nawet prawo jazdy. W Polsce, mimo że nastąpił drastyczny spadek liczby wypadków, policjanci nie odpuszczają prowadzącym auta. Jak informuję Interia.pl, w Bydgoszczy funkcjonariusze zaczęli wystawiać niedorzeczne mandaty. Ludzie są oburzeni.

500 zł to najwyższy mandat, jaki można w Polsce dostać za przekroczenie prędkości. Co innego, gdy złamie się przepisy związane z przepuszczaniem pieszych na pasach. Wtedy można dodatkowo „zarobić” nieprzyzwoicie dużą liczbę punktów karnych. Tak też stało się w jednym z polskich miast. 
 
 

Mobilne centrum monitoringu

Choć w innych krajach Europy rzadko spotyka się przejścia dla pieszych bez świateł, w Polsce możemy znaleźć je na co drugim skrzyżowaniu. Funkcjonariusze policji z Bydgoszczy wpadli na pomysł, który miał ukrócić złe zachowania kierowców w pobliżu jednego z nich. 

Mobilne centrum monitoringu, czyli nieoznakowany samochód policyjny z kamerami na dachu, nie uchwycił jednak żadnego przypadku, kiedy kierowca celowo wymusza przejazd na przejściu dla pieszych. Mimo to policja znalazła powody, żeby wlepić wysokie mandaty prowadzącym.

  1. Małgorzata Socha potwierdziła smutne plotki. Aktorka drży na samą myśl
  2. Od dziś wchodzi w życie nowy obowiązek. Polaków czekają uciążliwe zmiany
  3. Nowe epicentrum koronawirusa. 365 tysięcy osób zakażonych, nie żyje prawie 23 tysiące

Kuriozalny mandat od policji

Bydgoszczańscy kierowcy, którzy niefortunnie znaleźli się na nagraniach, dostali nawet 500 zł i 10 punktów karnych. Te kuriozalne mandaty dotyczyły aut, które przepuściły pieszych, ale przejechały przez pasy, zanim osoby przechodzące z drugiej strony zdążyły przejść. 

Choć przechodnie nie musieli zmieniać tempa chodu, a ich odległość od auta wynosiła w niektórych wypadkach nawet 3 metry, kierowcy nadal dostawali mandaty. Jeśli prowadzący nie przyjęli mandatów, a sprawa z nagraniem zostanie skierowana do sądu, mają szansę wygrać. Nie jest to jednak pierwszy przypadek, kiedy policja wlepia bezpodstawny mandat

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mandat
Fot. policja.pl

Srebrne auto zdążyło przejechać, zanim osoby w kółeczku zdążyły przejść. 

mandat
Fot. policja.pl

Ten sam błąd popełniło kilku kierowców.

mandat
Fot. policja.pl

Mandat otrzymał każdy z nich.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Nowe informacje ws. noszenia maseczek. Ściągniemy, ale nie wszędzie
  3. Złe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarsza
  4. Z ostatniej chwili: Do kiedy będziemy nosić maseczki? Minister Zdrowia odpowiedział
  5. Pies z ludzką twarzą. Ludzie są porażeni, gdy widzą jego zdjęcia
  6. Danuta Holecka dała prawdziwy popis podczas wywiadu z prezydentem w TVP. “Himalaje propagandy”

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Poprzedni artykułMajka Jeżowska kończy dziś 60 lat. Czego życzycie autorce „A ja wolę moją mamę”?
Następny artykułDominika Tajner o piątej żonie Michała Wiśniewskiego: „Może ta piąta będzie ostatnia”
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.