Manicure japoński krok po kroku może okazać się zbawieniem dla twoich paznokci. Zniszczone płytki będą ci pewnością dozgonnie wdzięczne za potraktowanie ich właśnie taką metodą. Zobacz, jak skuteczny jest ratunek dla zniszczonych paznokci w azjatyckim wydaniu!

Od kilku dni borykasz się z kruszącymi się paznokciami, które dodatkowo rozwarstwiają się pod wpływem nowo nałożonego lakieru? To znak, że wołają nie tylko o odpowiednią pielęgnację, ale przede wszystkim o pomoc! W takim drastycznym przypadku możesz z pewnością odwołać się do starej japońskiej tradycji, którą stosowały arystokratki!

Manicure japoński co to jest?

Manicure japoński to tradycyjny sposób pielęgnacji zwieńczenia dłoni, czyli płytki paznokciowej. Musi być szczególnie skuteczna, skoro już od 400 lat towarzyszy dystyngowanym i eleganckim Azjatkom podczas codziennej toalety! Szukając metody na gładką skórę dłoni i paznokci, dotarły do sposobu, który może również przyjąć się w twoim domowym zaciszu. Na czym polega?

Na wygładzaniu i wzmocnieniu struktury paznokci, które będą pięknie błyszczeć w blasku pojawiającego się słońca! Sekret tkwi w doborze odpowiednich substancji, które umożliwią nam podziwianie efektu różowej płytki- niektórzy nawet twierdzą, że manicure japoński krok po kroku wydobędzie z naszych zniszczonych pazurków perłową barwę!

Manicure japoński – jak wpływa na paznokcie

Żeby manicure japoński krok po kroku był efektownym przedsięwzięciem, polecamy wybrać się na wizytę do specjalistki, która dobrze zna tę metodę. Jak będzie wyglądać cały proces? Przede wszystkim całość polega na dobraniu odpowiedniej mieszanki, która zostanie nałożona na paznokcie. Pochodzący z Japonii zestaw nazywa się P.shine, a w samym pakiecie możemy znaleźć takie przydatne akcesoria jak pasty i szczoteczki, dzięki którym maź zostanie dobrze rozprowadzona po dłoni.

Z czego składa się konsystencja poszczególnych kremów? Jest to krzemionka, czyli związek chemiczny pochodzący z dna Morza Jońskiego, ale także witamina A+E, pyłek pszczeli, czy keratyna znajdująca się również w dobrych produktach do pielęgnacji włosów. Taki skład zapewni ci nie tylko świetną regenerację płytek, ale także uchroni paznokcie od szkodliwych działań wynikających, chociażby z nieczystego powietrza.

Manicure japoński – efekty

Manicure japoński krok po kroku, wykonany zgodnie z zalecanymi wytycznymi, trwa ok. 20- 40 minut. W tym czasie, oprócz samych gęstych konsystencji, na paznokcie zostaje nałożony bezbarwny lakier, który nadaje im świetny połysk przez najbliższe półtora tygodnia od zakończenia zabiegu. Całość wyniesie cię do 70 zł.

Jednak specjaliści ostrzegają, że zbyt częste wcieranie uprzednio przygotowanej mikstury w strukturę paznokcia może osłabić płytkę, dlatego manicure japoński krok po kroku należy traktować jako przerywnik między malowaniem paznokci, czy regenerację po manicurze hybrydowym!

Manicure japoński – hit czy kit?

Tym samym dochodzimy do pytania, czy manicure japoński krok po kroku to jedynie pewnego rodzaju zabieg marketingowy, z użyciem frazy azjatycka sztuka pielęgnacji, czy rzeczywiście jest to zdrowy trend? Fakt, że manicure ten przeżył w takiej odsłonie ok. 400 lat w dalekiej Azji świadczy o tym, że z pewnością spełnia swoją rolę. Zalecany jest jedynie odstęp czasowy w wykonywaniu manicure- najlepiej wykonać go raz na dwa miesiące.

Co jeszcze powinnyśmy o nim wiedzieć? Jeżeli zastanawiałaś się nad przydatnością takich paznokci na wakacjach, to od razu uczulamy – przez ok. 14 dni po całym zabiegu nie można w żaden sposób ozdabiać płytki lakierami, drobnymi naklejkami itd.

Manicure japoński krok po kroku – Podsumowanie

Manicure japoński krok po kroku, jak widzisz, może być świetną propozycją na odświeżenie struktury paznokcia, a dodatkowo pięknie nabłyszczy całą płytkę, wydobywając z niego różowy kolor. My jesteśmy pod wrażeniem faktu, że ta niezwykła metoda przetrwała aż 400 lat, co świadczy o jej niezwykłym efekcie! To co, kiedy wizyta u manicurzystki?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

manicure japoński krok po kroku
Fot.: sasint/ pixabay.com

Manicure japoński krok po kroku to stara azjatycka tradycja, która może również zagościć w twoim życiu!

manicure po japońsku krok po kroku
Fot.: mj_metamorfozy/ Instagram

Bezbarwny lakier i nakładanie konsystencji na płytkę to synonimy japońskiej pielęgnacji.

manicure krok po kroku
Fot.: MarinaVoitik/ pixabay.com

Pielęgnowane dłonie to oznaka kobiety eleganckiej twierdzą Azjaci, a manicure japoński krok po kroku umożliwi ci taki piękny efekt.

manicure japoński krok po kroku
Fot.: rawpixel/ pixabay.com

Dodatkowo po udanym zabiegu możesz napić się zielonej herbaty i poczuć się jak na wakacjach w Japonii.

manicure japoński krok po kroku
Fot.: magdalenawelfle/ Instagram

Manicure japoński krok po kroku to przede wszystkim efekt pięknie nabłyszczonej płytki, która wykończona jest bezbarwnym lakierem!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Paznokcie migdałki 2019. Jak zrobić paznokcie migdałki krok po kroku
  2. Pedicure na wiosnę 2019! Najmodniejszy pedicure, wiemy jakie KOLORY będą rządzić!
  3. Czerwone paznokcie. Inspiracje w klasycznym i nowoczesnym wydaniu
  4. Paznokcie ślubne. Najmodniejsze wzory na rok 2019! [ZDJĘCIA]

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.