Manifestacja spowodowała ogromne utrudnienia w ruchu w jednym z polskich miast. Ulice są praktycznie nieprzejezdne, a tłum demonstrantów wyruszył w sprawie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Na drogi wyjechała policja wraz z wojskiem. Słychać tylko krzyki i skandowanie.

Właśnie ruszyła kolejna manifestacja związana z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Na ulicach miasta pojawił się tłum ludzi. Ulice są w zasadzie nieprzejezdne, a na miejscu pojawiły się policja oraz wojsko.

Ogólnopolski Strajk Kobiet. Ruszyła manifestacja

Ludzie po raz kolejny zebrali się na ulicach Warszawy, by wspólnie protestować przeciwko podjętej 22 października decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która zakazuje aborcji embriopatologicznej. Centrum miasta jest całkowicie sparaliżowane i występują gigantyczne utrudnienia w ruchu.

Warszawski Transport Publiczny zaapelował do obywateli stolicy o utrudnieniach w śródmieściu. Jak podaje portal warszawawpigulce.pl trzy główne miejsca, z których mają rozpocząć się manifestacje to Plac Zamkowy, Plac Zawiszy oraz Aleje Ujazdowskie spod Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Według przekazywanych informacji wszystkie trzy grupy protestujących mają spotkać się na Rondzie Dmowskiego znajdującym się w samym centrum Warszawy. Wobec tego Warszawski Transport Publiczny wydał wskazówki objazdowe oraz biletowe.

Zarządcy WTM zalecają wybór linii metra i Szybkich Kolei Miejskich, a także lokalnych połączeń kolejowych Kolei Mazowieckich i Warszawskich Kolei Dojazdowych. Miało zostać wprowadzone również wzajemne honorowanie biletów ZTM i Kolei Mazowieckich w 1. i 2. strefie biletowej. Z kolei w Warszawskiej Kolei Dojazdowej ważne są bilety ZTM z oferty wspólnego biletu, od dobowego wzwyż – czytamy na stronie warszawawpigulce.pl.

  1. Przed północą Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Nie mogli dłużej czekać
  2. Odbiera mowę. Dziennikarz TVN nagrał film nad grobem swojego dziecka
  3. Granica z Polską nagle zamknięta. Przepuszczają tylko dyplomatów i kierowców samochodów ciężarowych

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Warszawie

W piątek 30 października 2020 roku odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięły organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Odbywająca się obecnie w Warszawie manifestacja, jest największą z dotychczasowych. Podczas briefingu kobiety przypomniały, by uczestnicy zabrali ze sobą środki dezynfekujące oraz maseczki ochronne.

W przebiegu konferencji padło kilka ciekawostek na temat największej manifestacji przeciwko decyzji TK zakazującej aborcji embriopatologicznej. Organizatorki Marta Lempart oraz pisarka i aktywistka Klementyna Suchanow ogłosiły, że udział w marszu będą brać m.in. posłanki i posłowie partii opozycyjnych.

Inicjatorki zapowiedziały, że posłanki i posłowie mogą wykorzystać swoje immunitety do tego, by w razie potrzeby kontrolować zachowania policji i służb porządkowych. Dodatkowo przypomniały, że Ogólnopolski Strajk Kobiet ma także znajomych prawników, którzy mogą udzielić pomocy ewentualnym zatrzymanym.

Marta Lempart doradziła uczestnikom manifestacji – Nie przyjmować żadnych mandatów. Ani wykroczeniowych, ani drogowych, ani sanepidowskich, czyli tych epidemicznych. Dlatego, że to jest sposób na upokorzenie nas i na przyznanie, że robimy coś złego. Nie robimy nic złego – powiedziała organizatorka strajku.

ZOBACZ WIDEO:

W Warszawie odbywa się gigantyczna manifestacja przeciwko decyzji TK o zakazie aborcji embriopatologicznej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  2. Są zabici i dziesiątki rannych, wybuchła panika. Trzęsienie ziemi uderzyło, odczuli je w Europie
  3. Większość Polaków popiera protesty po wyroku TK. Jesteś za strajkiem kobiet?
  4. Apel do wszystkich kierowców. W tym roku wymiana opon będzie inna niż zwykle
  5. Tragiczne wiadomość z samego rana. Rano doszło do eksplozji w Krakowie, są ofiary
  6. 13-letnia dziewczynka została spryskana gazem podczas Strajku Kobiet w Warszawie. Mamy nagranie, które ujawnia porażające sceny
  7. Babcia kroiła cebulę i zalewała jednym składnikiem. Przeziębienie znikało jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Źródło: warszawawpigulce.pl, warszawa.wyborcza.pl

Poprzedni artykułMaciek: „Jeśli nie jesteś gotowa zostać w domu i nie pracować, nie jesteś prawdziwą kobietą. Ktoś musi gotować i sprzątać”
Następny artykułIberion i warszawski ratusz wyświetlili czerwony piorun na Pałacu Kultury. Wspierają dziś wszystkie kobiety
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl