Wczorajszy sukces Krystiana Ochmana cieszy wiele osób, ale nie brakuje też tych, którym występ reprezentanta Polski nie przypadł do gustu. Bardzo krytycznie wypowiedziała się Manuela Gretkowska – pisarka i felietonistka.

Artystka była dyrektorką literacką pisma „Elle”. Publikowała w takich magazynach, jak „Wprost”, „Newsweek” czy „Polityka”. O jej twórczości pozytywnie wypowiadał się Czesław Miłosz, a jedna z jej książek była nominowana do Nagrody Literackiej Nike.

Manuela Gretkowska krytykuje Krystiana Ochmana

Wczorajszy występ Krystiana Ochmana zapewnił Polsce awans do finału Eurowizji po raz pierwszy od 2017 roku. Choć wiele osób chwali możliwości wokalne 22-letniego artysty, to niektórzy mają spore zastrzeżenia do prezentacji piosenki „River”.

Niezrozumienie dotyczące efektów wizualnych i aranżacji scenicznej wyraził między innymi Michał Szpak, który wyznał „Tancerze i krople spływające po ekranie – nie rozumiem. Po co? Ogólnie jestem zdziwiony” (więcej TUTAJ).

Teraz krytycznie wypowiedziała się Gretkowska. Kontrowersyjna pisarka z właściwą sobie bezkompromisowością podsumowała występ reprezentanta Polski. Nie podobał się jej strój Ochmana oraz występ tancerek:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Gdy nie wiadomo skąd to jest, wystarczy popatrzeć na te marzanny i faceta w garniturze: TVP. Prezes w otoczeniu elementu ludowego, jak na wyjazdach do suwerena, gdzie pis-owcy występują z cepelią w tle – stwierdziła gorzko.

Chłopak fajnie śpiewa swoją „River”, nasz Timberlake we łzawej „Cry me a river”. Ale stroboskop i scenografia to za mało. Musi być wijąca się wokół prowincjonalna tandeta – dodała na koniec, nie pozostawiając wątpliwości, co myśli o tancerkach.

Warto dodać, że Ochman nie został wybrany przez jurorów TVP, lecz widzów. Głosami jury zwyciężyła Daria Marcinkowska, zaś Krystian został reprezentantem dzięki głosowaniu.

Ochman zwyciężył w 11. edycji „The Voice of Poland”. W 2020 roku Krystian wydał singiel „Światłocienie”, który zdobył platynę. Jego pierwszy album studyjny znalazł się na 6. miejscu listy najlepiej sprzedających się płyt.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Katarzyna Cichopek przerwała milczenie. Przejmujący komunikat. „Jest mi ciężko”
  2. Pochodzenie Krystiana Ochmana może zaskoczyć. 22-latek nie urodził się w Polsce
  3. Co naprawdę robią z jedzeniem pokazywanym w „Pytaniu na śniadanie”? Można się zdziwić