Marcin Prokop to jedna z najbardziej lubianych osobowości telewizyjnych. Charyzmatyczny, profesjonalny, z niebanalnym poczuciem humoru zjednał sympatię wielu widzów. Co wiemy o najwyższym dziennikarzu polskiej telewizji? Niektóre informacje mogą was zaskoczyć! Żona, dzieci, wzrost, brat — dowiecie się o wszystkim!

Duet Marcina Prokopa oraz Doroty Wellman w programie śniadaniowym Dzień Dobry TVN nie ma sobie równych. Występujący w roli prowadzącego doskonale wie, jak rozmawiać z ekspertami i gwiazdami, które zasiadają na fotelu. Ogromne doświadczenie dziennikarza odgrywa tu znaczącą rolę. Co studiował Marcin Prokop? Ile lat ma Marcin Prokop? Przekonajmy się!

Marcin Prokop – młodość

Marcin Prokop urodził się 14 lipca 1977 roku w Warszawie. Wraz z rodzicami i bratem mieszkał na Grochowie. W wywiadzie z portalem styl.pl przyznał, iż żyli bardzo skromnie, jednak mieszczące się na 40 metrach kwadratowych mieszkanie przepełnione było ciepłem i miłością.

W 2017 roku dziennikarz zamieścił na Instagramie wzruszający wpis. Na dodanym zdjęciu widzimy buldożery, które likwidują jedną z mieszczących się na Pradze kamienic. Jak się okazało, był to budynek, w którym dorastał Marcin:

– Nie ma już domu na warszawskim Grochowie, w którym się wychowałem, w mieszkaniu nad bramą. Dziwne uczucie patrzeć, jak buldożery likwidują kawałek twojego życia — czytamy na oficjalnym profilu.

Dziennikarz jest absolwentem IV LO im. Adama Mickiewicza. Po maturze rozpoczął studia na wydziale finansów i bankowości Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie.

Marcin Prokop — kariera

Prezenter rozpoczął swoją przygodę z dziennikarstwem jeszcze w 1997 roku. Pisał dla Przekroju, Gazety Wyborczej, Glamour, Wprost i wielu innych. Był związany również z Radiem Zet oraz Radiem Złote Przeboje, gdzie prowadził własne audycje.

Kilkukrotnie wystąpił w produkcjach stacji TVN, w tym w serialu Niania, 39 i pół oraz Na Wspólnej. Od 2008 roku, wraz z Szymonem Hołownią, pełni funkcję współprowadzącego show Mam Talent! W 2007 roku został jednym z gospodarzy programu Dzień Dobry TVN

Marcin Prokop — żona

Nie da się ukryć, iż życie prywatne Marcina Prokopa jest przedmiotem zainteresowania wielu. On sam bardzo chroni prywatność swojej żony i córeczki. W 2011 roku ożenił się z Marią Prażuch-Prokop. Marcin Prokop: córka dziennikarza, Zosia, urodziła się w 2006 roku. Kim jest żona Marcina Prokopa? Ukochana prezentera na co dzień prowadzi zajęcia w jednej z warszawskich szkół jogi. 

Marcin Prokop — brat

Z pewnością niewiele osób wie o tym, iż prowadzący Dzień Dobry TVN ma młodszego brata. Sebastian Prokop urodził się, gdy Marcin miał 10 lat. On również jest dziennikarzem, menedżerem i konferansjerem. Bracia założyli nawet własną firmę eventową. W rozmowie z magazynem Dobry Tydzień Marcin przyznał, iż mężczyźni mają ze sobą bardzo dobry kontakt: 

– Rozumiemy się w pół słowa, mamy ze sobą silną więź, która w ostatnich latach się pogłębiła — czytamy.

Marcin Prokop — wzrost

Nie da się ukryć, iż bracia są do siebie podobni nie tylko ze względu na obraną ścieżkę kariery, ale również cechy fizyczne. Obaj mężczyźni są bardzo wysocy! Ponoć razem mają cztery metry wzrostu! Sam Marcin mierzy dokładnie 206 centymetrów

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Marcin Prokop
facebook.com/ Marcin Prokop

Marcin Prokop rozpoczął swoją przygodę z dziennikarstwem jeszcze w 1997 roku. 

Marcin Prokop
Dzień Dobry TVN

Od 2007 roku jest współprowadzącym programu Dzień Dobry TVN. Wraz z Dorotą Wellman tworzą najbardziej lubiany przez widzów duet. 

Marcin Prokop
instagram.com @maria_prokop_yoga

W 2011 roku wziął ślub ze swoją ukochaną, Marią Prażuch- Prokop. Wspólnie wychowują 13-letnią córkę Zosię. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z kim ma dziecko Omenaa Mensah? Imię jej syna to dla wielu zaskoczenie
  2. Kuba Błaszczykowski został ojcem! Gwiazdor zdradził płeć i imię dziecka
  3. Agnieszka Dranikowska to żona Adama Sztaby. Kim jest tajemnicza blondynka?
  4. Na Żywo: Katarzyna Warnke w ciąży! Piotr Stramowski i piękna aktorka niedługo zostaną rodzicami
  5. Anna Dymna – MĘŻOWIE, WIEK, SYN, W MŁODOŚCI, WYKSZTAŁCENIE
Poprzedni artykułCórka głównej aktorki „Na Wspólnej” pokazała zakrwawione ręce i nogi. Co się stało?
Następny artykułCodziennie za ciasteczka Oreo umiera 25 orangutanów
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.