Marek Perepeczko był jednym z najbardziej znanych polskich aktorów, a serial Janosik, w którym odegrał tytułową rolę, do dziś wielu Polaków wspomina z sentymentem. Śmierć gwiazdora stanowiła cios nie tylko dla jego bliskich, lecz także milionów fanów. Czy naprawdę wcześniej przewidział, co go czeka? Jego słowa z ostatniego wywiadu mrożą krew w żyłach.

W listopadzie minie czternasta rocznicy śmierci Marka Perepeczki. Aktor odszedł zupełnie nieoczekiwanie, ku zdumieniu i rozpaczy milionów. Co się stało? Chociaż śmierć aktora wynikała z przyczyn naturalnych i nie otaczał jej żaden nimb tajemnicy, fani szybko przypomnieli sobie niepokojące słowa, jakie padły z ust gwiazdora niedługo przed tragedią. Czy Marek Perepeczko przewidział wtedy, że wkrótce przyjdzie mu pożegnać się z doczesnym światem? A może był to jedynie makabryczny dowcip?

Co powiedział Marek Perepeczko przed śmiercią?

Marek Perepeczko zmarł w nocy z 16 na 17 listopada 2005 roku. Jak podaje wp.pl, przyczyną był atak serca. Według plotek aktor miał do siebie na tyle duży dystans, że nie odczuwał oporów przed dowcipkowaniem nawet… ze swojej śmierci.

Dokładnie dziesięć dni przed tragedią Marek Perepeczko udzielił wywiadu, który później miał przejść do historii. Aktor od lat zmagał się z poważną nadwagą. W czasie rozmowy w pewnym momencie rzucił:

Ta nadwaga mnie kiedyś zabije. To wielkie szczęście, że nikt nie będzie po mnie płakał – cytuje gwiazdora wp.pl

Oczywiście aktor nie mówił poważnie, a powyższa wypowiedź była wyłącznie wyrazem jego poczucia humoru. Niestety, kilka dni później nikomu nie było do śmiechu. Marek Perepeczko przebywał właśnie w swoim mieszkaniu w Częstochowie, kiedy doszło do tragedii. Na miejsce pochówku wybrano słynny warszawski cmentarz Powązkowski. 

Kim była żona Marka Perepeczki?

Marek Perepeczko pozostawił po sobie załamaną żonę, Agnieszkę Fitkau-Perepeczko. Gwiazda prawdopodobnie do dziś nie zdołała pogodzić się ze stratą. W wielu wywiadach wspominała, że gwiazdor serialu Janosik był największą miłością jej życia. Zawsze wypowiadała się o nim z wielką czułością.

– On był miłością mojego życia. Marek zawsze był bardzo romantyczny, pełen ciepła. Nigdy nie zapomnę chwil spędzonych z nim. Mimo że odszedł, wciąż jest ze mną – cytuje aktorkę fakt.pl

Żona Marka Perepeczki także jest aktorką i absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Polscy widzowie najlepiej znają ją z roli pełnej temperamentu Simony z M jak Miłość

Chociaż Marek Perepeczko już nie żyje, fani i bliscy nigdy nie zapomnieli o aktorze. Myśl o tym, że zaledwie dziesięć dni przed śmiercią żartował ze swojego stanu zdrowia, jest naprawdę przejmująca!

ZOBACZ TEŻ:

  1. „Diler gwiazd” pójdzie do więzienia. Kto zeznawał w jego sprawie?
  2. Kim jest mąż Salmy Hayek? Miliarder i właściciel m.in. domu mody Gucci
  3. Owczarek szetlandzki. Śliczny pies, który robi ogromne wrażenie

ZOBACZ ZDJĘCIA:

marek perepeczko
fot. filmpolski.pl

Marek Perepeczko zmarł niespodziewanie w wieku sześćdziesięciu trzech lat. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułDziewczyna Quebonafide to znana piosenkarka! Pasują do siebie?
Następny artykułMaciej Dowbor zaliczył wpadkę! Zażartował sobie z pożaru Notre Dame
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.