Serial Czterdziestolatek przyniósł mu dużą sławę i rozpoznawalność. Syn Karwowskich, czyli mały Mareczek – to w jego rolę wcielił się Piotr Kąkolewski. Jak aktor wygląda dziś? 

Rola Marka w serialu Czterdziestolatek dała mu ogromną rozpoznawalność. Piotr Kąkolewski znany jest z wielu ról dziecięcych m.in.: w filmie Przygody psa cywila, Tajemnice wielkiego Krzysztofa, Zazdrość i medycyna, Żółw, Motylem jestem, czyli romans 40-latka, Z biegiem lat, z biegiem dni. 

Jak teraz wygląda gwiazda serialu Czterdziestolatek

Piotr Kąkolewski w serialu Czterdziestolatek wcielił się w rolę Marka, syna państwa Karwowskich. Jak się okazuje, serialowy aktor ma 59 lat i jest architektem. 

Jak wyznał kilka lat temu w jednym z wywiadów, zawsze kiedy w telewizji pojawiają się powtórki serialu, natychmiast piszą do niego wszyscy znajomi i przyjaciele. 

Nie muszę kupować gazety z programem, mam świetnych informatorów – czytamy w wywiadzie. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak się okazuje, gdyby nie pomysłowość reżysera serialu, dzisiaj moglibyśmy nie wiedzieć o istnieniu Piotra Kąkolewskiego. Co ciekawe, kilka dni przed rozpoczęciem zdjęć do Czterdziestolatka, Piotr grał w telewizyjnym spektaklu Niemcy. Tam jego rola wymagała ścięcia włosów na krótko. Kiedy dowiedział się o tym Jerzy Gruza, reżyser Czterdziestolatka, załamał się, po czym wymyślił dla młodego wówczas Kąkolewskiego, perukę! Jak udało się dowiedzieć z licznych wywiadów, chłopiec nie był zachwycony. 

Czym zajmuje się Piotr Kąkolewski? 

Choć wielu osobom mogłoby się wydawać, że z takim początkiem kariery Piotr Kąkolewski na pewno kontynuuje swoją aktorską przygodę, nic bardziej mylnego! Jak podaje Super Express, Piotr Kąkolewski porzucił zawód aktorka i został architektem. Prowadzi pracownię architektoniczną ADD w Warszawie. 

Kąkolewskiemu udało się jednak dzięki udziałowi w serialu spełnić wiele marzeń. W Super Expressie czytamy, że za pieniądze, które zarobił w kultowej produkcji spełnił swoje największe marzenie – kupił motorower. 

Za pieniądze zarobione w serialu spełniłem największe marzenie – kupiłem pierwszy motorower – czytamy. 

Jak sam przyznaje, nawet dzisiaj nie jeździ samochodem, a ogranicza się do motocykli. Jedyny samochód, jaki posiada to ford mustang z 1966 roku, którego używa tylko na specjalne okazje, jak np. wyścigi zabytkowych samochodów. 

Zobacz zdjęcie i film:

Piotr Kąkolewski
fot screen z se.pl Tak zmienił się Marek Karwowski z „Czterdziestolatka”, 27.03.2021,AKPA

Fragment odcinka serialu Czterdziestolatek z udziałem Piotra Kąkolewskiego w roli Marka Karwowskiego można zobaczyć na Youtube. 

Link do artykułu oryginalnego: 

Syn Karwowskich z „Czterdziestolatka” ma już 59 lat! Padniecie na widok Piotra Kąkolewskiego [GALERIA]

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: 

Źródło: Se.pl, Pomponik.pl, Teleshow.wp.pl