Margot trafiła do więzienia owianego złą sławą. Słyszy się o nim same najgorsze rzeczy. Wśród osadzonych krążą dziwne i mało pokrzepiające legendy. Miało tam dochodzić do tajemniczych, seryjnych samobójstw. 

O transpłciowej działaczce ostatnio zrobiło się niezwykle głośno. Wszystko za sprawą nierównej walki społeczności LGBTQ o swoje prawa. Margot trafiła do jednego z najgorszych możliwych więzień, okrytych bardzo złą sławą. 

Margot jako symbol walki społeczności LGBTQ

Margot to niezwykle popularna postać wśród wąskiej społeczności LGBTQ. Należy do niedawno utworzonego kolektywu Stop Bzdurom, który zajmuje się m.in. walką o rzetelną edukację seksualną.

Ostatnio Margot została aresztowana na dwa miesiące za dopuszczenie się ataku na kierowcę furgonetki, zniszczenie auta oraz profanację pomników, poprzez rozwieszanie na nich tęczowych flag. Mało kto wie, dokąd trafiła Margot.

  1. Skandal z Kinga Dudą. Kancelaria prezydenta musiała zareagować
  2. Emerytura dla pewnej grupy Polek i Polaków będzie znacznie wyższa. Decyzja zapadła, przedstawiamy szczegóły

Więzienie w Płocku znane z seryjnych samobójstw

O więzieniu zrobiło się głośno za sprawą jednej z dziennikarek z Gazety Wyborczej Justyny Kopińskiej. Kobieta opisywała co dzieje się w tym ośrodku karnym. Zastraszanie, bicie i upokarzanie więźniów jest tam na porządku dziennym.

Jak donosi portal popularne.pl 4 kwietnia 2008 roku znaleziono tutaj ciało Sławomira Kościuka. Jego zeznania doprowadziły do finalnego porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Powiesił się na więziennym prześcieradle.

Kilka lat temu Dziennik Gazeta Prawna pisał o kolejnym „samobójstwie”, związanym z tą samą sprawą.

— Kawałkami prześcieradła co noc dziurkę od klucza zamykał z kolei Robert Pazik — kolejny ze skazanych w sprawie Olewnika. 19 stycznia 2009 roku także i jego znaleziono martwego w celi. Choć uznano, że mógł on popełnić samobójstwo, to jednak według relacji świadków w nocy, kiedy zginął Pazik w stronę jego celi zmierzali zamaskowani mężczyźni w ciemnych kominiarkach — czytamy.

Czy Margot może czuć się bezpieczna? Jak dowiadujemy się z do tej pory publikowanych przez kolektyw Stop Bzdurom – tak, wszystko jest w porządku, a działaczka znajduje się pod odpowiednią opieką.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Margot
fot. Jakub Kaminski/East News

Margot udzielała się w czasie licznych demonstracji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Premier zdecydował, Kancelaria ogłosiła. Będzie obowiązywał już od jutra
  2. Łukasz Szumowski: „Ludzie nie tyle, co zaczęli zarażać się na ulicy, co na imprezach”
  3. Od soboty nowe ograniczenia dla Polaków. Ministerstwo zaktualizowało listę ograniczeń
  4. Co naprawdę stało się podczas pogrzebu Woźniak-Staraka? Sprawa zupełnie zmieniła obrót, ujawniono nowe informacje
  5. Gdy klienci zobaczą ogromne zmiany w Kauflandzie, natychmiast przystaną. Zakupy już nie będą już wyglądać tak samo

Źródło: popularne.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułAnna Dymna jest zrozpaczona. Przez ostatnie wydarzenia i stres wróciła do nałogu
Następny artykułPilne ostrzeżenie dla wielu Polaków. Popularny produkt stanowi zagrożenie
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.