Maria Kaczyńska stanęłaby dziś w obronie kobiet! – komentują internauci oburzeni sytuacją, która w chwili obecnej ma miejsce w Polsce. Przy okazji przypominają, co na temat aborcji mówiła para prezydencka, która zginęła w tragicznej katastrofie, zwracają przy tym uwagę na dwie inne osobistości, pierwszą damę Agatę Dudę i jej córkę, a także doradcę prezydenta, Kingę Dudę.

Maria Kaczyńska funkcję pierwszej damy sprawowała od 2005 do 2010 roku, w którym doszło do katastrofy smoleńskiej. W sytuacji, która właśnie ma miejsce w Polsce, obywatele wspominają nie tylko jej słowa, ale również słowa jej męża, świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego. Nie mają wątpliwości, jak zachowaliby się w tej sytuacji.

Aborcja w Polsce. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny uznał aborcję z powodu podejrzenia upośledzenia lub nieuleczalnej choroby płodu za niezgodną z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej, a wraz z wydaniem wyroku, na ulice polskich miast, ale nie tylko, wyszły Polki i Polacy, którzy nie godzą się z decyzją. 

Wielu obywateli zwróciło również uwagę na to, jak w obliczu sytuacji zachowują się niektóre osoby publiczne lub sprawujące daną funkcję w państwie, w tym na Agatę Dudę i Kingę Dudę. Internauci postanowili wypowiedzieć się na temat pierwszej damy i doradcy społecznego w kancelarii prezydenta. Przy okazji nie zabrakło porównań do Marii Kaczyńskiej i Lacha Kaczyńskiego.

Agata Duda, zabierz głos w sprawie kobiet! – przytacza wypowiedź jednej z internautek portal Pudelek.pl. W sieci możemy znaleźć więcej podobnych do tej opinii. Jak się okazuje, Polacy zwrócili uwagę na fakt, że Agata Duda wymownie milczy w kwestiach ważnych dla kobiet. Nie tylko dotyczących aborcji, ale również zapłodnienia in vitro. 

Internauci nie mają wątpliwości, co zrobiłaby Maria Kaczyńska. Wielu postanowiło przytoczyć słowa, które przed laty powiedziała pierwsza dama, a także słowa jej męża.

  1. Nagle Morawiecki zabrał głos ws. wyroku TK. Polki mogą być zdruzgotane
  2. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. „Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać”
  3. Nagły zwrot akcji, rząd będzie interweniował. Mamy czas do piątku, pozostało tylko czekać

Maria Kaczyńska i Lech Kaczyński o aborcji w Polsce

– Pierwsza Dama Maria Kaczyńska stanęłaby dziś w obronie kobiet! Gdzie jest Agata Duda? Schowała się w szafie?przytacza komentarz kolejnej z internautek portal. 

Polacy do dziś wspominają Marię Kaczyńską jako pierwszą damę, która nie bała się zabierać głosu w sprawach dotyczących społeczeństwa, ale i bezpośrednio kobiet. W 2007 roku była przeciw zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych, co nie umknęło uwadze ojca Rydzyka.

– Uważam, że zdarzają się w życiu niezwykle trudne sytuacje, w których należy ratować życie matek czy też nie żądać, by zgwałcona przez zwyrodnialca lub, co gorsze, bandę zwyrodnialców dziewczyna musiała rodzić – mówiła Maria Kaczyńska, kiedy w dzisiejszych czasach działaczka pro life, Kaja Godek, zapewnia, że jest za zdelegalizowania przerwania ciąży, która powstała w wyniku gwałtu.

Ważne zdanie w kwestii prawa do aborcji w Polsce miał również świętej pamięci Lech Kaczyński. 

– Jeżeli chodzi o sprawy związane z aborcją, to uważam, że osiągnięty 15 czy 14 lat temu kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam – nie wolno naruszać – mówił wtedy prezydent.

Internauci przypominają słowa zmarłej pary prezydenckiej i apelują również do Kingi Dudy, by zabrała głos jako doradca społecznego w kancelarii prezydenta.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krzysztof Krawczyk nie może narzekać na emeryturę. Wyznał, że swoją sytuację zawdzięcza mamie i żonie
  2. Już od soboty. Zaostrzone restrykcje dla Polaków. Za granicą skończyły się przelewki
  3. Wojsko już jutro wychodzi na ulice. Premier wydał nowe rozporządzenie, to już pewne
  4. Prowadzący TVP Info zabrał głos na antenie ws. wyroku TK. Straci pracę w Telewizji Publicznej?
  5. Kasia Tusk wyszła na ulicę protestować. Pokazała SMSa, którego dostała od ojca w trakcie
  6. Gwiazda „M jak miłość” pobita podczas Strajku Kobiet? Wszystko zrelacjonowała, porażające materiału ujrzały światło dzienne
  7. Woda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewaj

źródło: pudelek.pl

 

Poprzedni artykułRząd pracuje nad nowymi restrykcjami. To już pewne, zostaną wprowadzone na Boże Narodzenie
Następny artykułStanie się już w piątek, wszyscy są w gotowości. Szef kancelarii premiera potwierdza
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.