Marian Opania: choroba aktora bardzo mu ciąży. Przez nią schudł aż trzynaście kilogramów i cały czas musi uważnie obserwować swój organizm. Jak się dzisiaj czuje? Gwiazdor przeżył prawdziwe chwile grozy! „Byłem przerażony, bo myślałem, że mam jakąś nową chorobę”. 

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Zasłynął udziałem w wielu popularnych serialach oraz kabaretowymi występami. Laureat nagród i zdobywca odznaczeń pozostaje aktywny zawodowo pomimo problemów zdrowotnych. Nie jest mu łatwo! Marian Opania: choroba spędzała gwiazdorowi sen z powiek. Fani nie zdają sobie sprawy, że cierpi na poważne schorzenie, które przez cały czas musi utrzymywać pod kontrolą przy pomocy lekarstw i wsparciu specjalistów. O co dokładnie chodzi? 

Marian Opania: choroba aktora jest poważna. Co mu dolega?

W pewnym momencie Marian Opania zaczął w błyskawicznym tempie tracić na wadze. To mocno zaniepokoiło aktora, który już wcześniej zmagał się z problemami zdrowotnymi. Kiedy licznik waga wskazał, że schudł aż trzynaście kilogramów, przestraszony mężczyzna zdecydował się jak najszybciej udać do lekarza. Jak brzmiała diagnoza?

Marian Opania choruje na cukrzyce. Długo wystarczyło, żeby przestrzegał podstawowych zaleceń lekarzy, a kiedy czuł się słabo – zjadał cukierka i jego samopoczucie wracało do normy. Niestety, tym razem miało być inaczej. Ku zaskoczeniu i uldze mężczyzny okazało się, że za podejrzany stan odpowiedzialny był… lekarz. Specjalista przepisał aktorowi zbyt dużą dawkę leków na cukrzyce. Nieświadomy niczego Marian Opania zażywał środki zgodnie z poleceniem, nie zdając sobie sprawy, że przez to traci na wadze. 

 –  Byłem przerażony, bo myślałem, że mam jakąś nową chorobę. […] Lekarze przedawkowali mi leki antycukrzycowe. Łykałem je jak indyk. Jak idiota – wyznał z rozbrajającą szczerością w rozmowie z tygodnikiem Fakt

Jak się czuje Marian Opania?

Na szczęście dziś Marian Opania czuje się już lepiej. Aktor bardzo uważnie pilnuje regularnego zażywania leków, dzięki czemu unika niebezpiecznych sytuacji, jak np. drżenia w czasie jazdy autem. 

Ile waży Marian Opania? Jak sam przyznał, obecnie jego waga wynosi osiemdziesiąt kilogramów. Aktor bardzo pilnuje, żeby ta cyfra nie ulegała zmianie. Jest szczególnie ostrożny w trakcie posiłków. Nigdy nie pozwala sobie na zjedzenie więcej, niż naprawdę potrzebuje. 

Marian Opania: choroba dostarczyła mu wiele cierpień i stresu. Na szczęście aktor pilnie przestrzega zaleceń lekarzy, dzięki czemu może nadal realizować się zawodowo i cieszyć życiem. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kim jest Rafał Gaweł i dlaczego wystąpił o azyl w Norwegii? „Wyjechałem, by chronić własne życie”
  2. Jak schudł Big Boy? Mateusz Borkowski przeszedł metamorfozę
  3. TVN rezygnuje z Big Brothera „na żywo”. WIELKIE zmiany w stacji

ZOBACZ ZDJĘCIA:

marian opania choroba
fot. filmpolski.pl

Marian Opania: choroba aktora determinuje jego codzienność.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułAktor grający młodego Łukasza w „M jak Miłość” już nie jest słodkim chłopcem. To przystojny mężczyzna
Następny artykułEwa Farna nagrała piosenkę z Kaenem! To prawdziwy hit
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.