Mariola Kukuła: Kto wierzy w bociany? zniszczyło jej karierę. Film wywołał ogromne kontrowersje! Aktorka jako 17-latka wystąpiła przed kamerami nago – w tamtych czasach był to niewybaczalny skandal.

Kto wie, jak potoczyłaby się kariera aktorki, gdyby nie występ w kontrowersyjnym filmie. Mariola Kukuła: Kto wierzy w bociany?przekreśliło jej szanse na zostanie wielką artystką. Rozbierane sceny w wykonaniu nastolatki wzbudziły falę krytyki, która uniemożliwiła jej dalsze granie na długie lata.

Mariola Kukuła: Kto wierzy w bociany?

Film z 1970 roku, w którym zadebiutowała aktorka miał przynieść jej owocną karierę. Niestety, stało się dokładnie odwrotnie. Kukuła od dziecka wiedziała, że chciałaby zostać aktorką, a gdy zobaczyła w gazecie ogłoszenie, że ekipa filmowa poszukuje młodej dziewczyny, od razu zgłosiła się na casting.

Film kręcony wspólnie przez Jerzego Stawińskiego i jego żonę Helenę Amiradżibi miał pokazać historię, która wydarzyła się naprawdę. Małżeństwu bardzo zależało na znalezieniu idealnych aktorów. Kiedy tylko Kukuła pojawiła się na castingu, Amiradżibi wiedziała, że będzie jedyną słuszną kandydatką.

Choć w scenariuszu wyraźnie było napisane, że film będzie zawierał rozbierane sceny, ani 17-letnia Kukuła, ani jej rodzice nie wyrażali żadnych obiekcji. Matce młodej aktorki bardzo zależało na tym, by córka stała się gwiazdą. Mariola Kukuła: Kto wierzy w bociany? miało być jej przepustką do sławy. Los niestety zadecydował inaczej. 

Mariola Kukuła: kariera

Choć po premierze filmu talent aktorki wcale nie pozostał niedoceniony, pruderyjne społeczeństwo zapamiętało Kukułę najbardziej jako pierwszą nastolatkę, która rozebrała się przed kamerą. To przyniosło jej wiele kłopotów, co potwierdziła reżyserka filmu. Również środowisko aktorskie całkowicie się jej wyparło i Mariola Kukuła miała ogromny problem ze znalezieniem angażu.

Aktorka na długo zniknęła z ekranów. Według Encyklopedii Teatru Polskiego przez 9 lat przebywała za granicą. Powróciła dopiero w latach 90, wtedy też odniosła całkiem spore sukcesy! Ukończyła łódzką filmówkę, przez lata występowała na deskach teatrów w Wałbrzychu i Łodzi, pojawiła się także w licznych serialach i kilku filmach. Mariola Kukuła: Kto wierzy w bociany? przekreśliło jej karierę w młodości, aktorka jednak nie zastanawia się, co by było, gdyby. Dziś ma 65 lat, jest szczęśliwą mamą i wciąż pracuje w zawodzie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mariola Kukuła: Kto wierzy w bociany?
fototeka.fn.org.pl

Mariola Kukuła: Kto wierzy w bociany? miało być jej przepustką do sławy.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMałgorzata Kożuchowska powaliła fanów na kolana! Gwiazda zapowiedziała prawdziwą BOMBĘ!
Następny artykułAgnieszka Radwańska z mężem w PnŚ. Fani: „Co ona zrobiła z twarzą?”
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.