Marsz Niepodległości odbywa się dzisiaj w wyjątkowo agresywnej atmosferze. Uczestnicy nielegalnego zgromadzenia atakują policję, trwają liczne zamieszki, w wyniku których są ranni. Policja apeluje przez megafony by kobiety w ciąży, politycy i dziennikarze usunęli się z obszaru działań funkcjonariuszy. 

Marsz Niepodległości właśnie przechodzi ulicami Warszawy. Choć Urząd Miasta nie wyraził zgody na wydarzenie, niektórzy Polacy i tak postanowili tradycyjnie przejść miastem. Niestety, nie obyło się bez zamieszek, atakowano policję, są informacje o rannych. 

Marsz Niepodległości 2020 – co się dzieje?

Marsz Niepodległości 2020 odbywa się mimo nie wyrażenia zgody przez Urząd Miasta. Egzekwowaniem dostosowania się wyroku sądu zajmuje się policja. 

Funkcjonariusze apelują przez megafony, by z miejsca działań policji usunęły się osoby postronne. W komunikacie mówi się o kobietach w ciąży, posłach, senatorach, osobach z immunitetem, dziennikarzach i przedstawicielach mediów. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Sytuacja staje się bowiem coraz bardziej poważna. Policja od początku marszu jest atakowana. Rzecznik policji w rozmowie z polsatnews.pl potwierdził, że policja użyła już środków przymusu bezpośredniego tuż po tym gdy na rondzie Charles’a de Gaulle’a mężczyźni zaczęli rzucać w nich racami.

Reporter Radia Zet obecny w centrum Warszawy podaje: -W ruch poszła pirotechnika, granaty hukowe i race. Wiadomo także, że są ranni. 

Marsz Niepodległości – regularna walka z policją

Paweł Balinowski, reporter rmf24.pl, umieścił na swoim profilu na Twitterze nagrania z błoni Stadionu Narodowego. Na tej wielkiej przestrzeni znajduje się policja, a także agresywni uczestnicy marszu.

Jak informuje reporter: -trwa regularna walka z policją.

Policjanci proszą, by osoby niebiorące udziału w zgromadzeniu jak najszybciej oddaliły się od miejsca wydarzeń. Uczestnicy marszu są szczególnie agresywni, co chwilę słychać wybuchy rac i materiałów pirotechnicznych. 

Podczas marszu wiele osób zostało rannych. W sieci pojawiają się kolejne nagrania ratowników medycznych zabierających ranne osoby na noszach do karetek. Mimo tego walki wciąż nie słabną. Jak na razie uczestnicy przesunęli się w stronę Pragi, aktualne doniesienia mówią o walkach wokół Stadionu Narodowego, Saskiej Kępy. 

ZOBACZ WIDEO:

 Policja apeluje, by oddalić się od miejsca walk.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
  2. Byli małżeństwem 4 dni. Podczas podróży poślubnej doszło do tragedii, niewyobrażalny dramat
  3. Ola i Rafał z ”Love Island” rozstali się? Niestety, fani są niemal pewni, wiele wskazuje, że ich relacje nie sa dobre
  4. Martyna Wojciechowska bez ubrań. Widok zapiera w dech w piersiach, jest przepiękna
  5. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej o Edycie Górniak: ”swoją wiedzę ma z czasów starożytności”
  6. Niechciane leżą wszędzie na ulicy, a można na nich łatwo zarobić. Mało kto zdaje sobie sprawę
  7. Uszykuj sobie kilka słoiczków i codziennie zażyj 3 płaskie łyżki – nie mniej ni więcej. Nie ma lepszego sposobu na jesienne osłabienie

Źródło: twitter.com

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl