Marta Kaczyńska bardzo martwi się o Polaków i zwraca uwagę na ogromny problem. W swoim felietonie ujawniła alarmujące dane, z jej słów wynika, że nie jest dobrze. Niestety, problem postępuje, a mnóstwo osób nie ma pojęcia, co im grozi.

Marta Kaczyńska zabrała głos w istotnej sprawie dotyczącej nie tylko zdrowia, ale nawet i życia Polaków. Pani mecenas omówiła palący problem w jednym ze swoich ostatnich felietonów dla tygodnika Sieci. Dzięki niej wielu czytelników dowie się o swoich błędach. Chodzi o przyjmowanie popularnych substancji.

Marta Kaczyńska bije na alarm

W swoim tekście Marta Kaczyńska opisuje negatywne działanie leków przeciwbólowych. Zwraca uwagę, że konsekwencje ich nadużywania mogą być przerażające i podkreśla, że zbyt łatwa dostępność może wyrządzić więcej szkody, niż pożytku.

Warto wiedzieć, że jeden z najpopularniejszych i najczęściej zalecanych w materiałach reklamowych farmaceutyków, uśmierzających ból i działający przeciwzapalnie, cechuje wysoka toksyczność i szkodliwość dla wątroby – pisze Marta Kaczyńska.

marta kaczyńska
fot. screen YouTube Telewizja Republika

Statystyki mrożą krew w żyłach. Adwokat powołuje się na dane, według których w ostatnich latach konsumpcja leków przeciwbólowych drastycznie wzrosła. Marta Kaczyńska pisze, że rocznie zażywamy aż 2 miliardy tabletek różnego rodzaju.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Czy środki przeciwbólowe są szkodliwe?

Środki przeciwbólowe są szkodliwe, jeśli są przyjmowane w nadmiernych ilościach. Jak podaje medonet.pl, powszechnie dostępne tabletki przeciwbólowe zwiększają ryzyko wystąpienia ataku serca o ponad 50%, dlatego najlepiej przyjmować je jak najkrócej. Ryzyko rośnie już w pierwszym tygodniu zażywania tego typu specyfików.

marta kaczyńska
fot. Sharon McCutcheon, unsplash.com

Jeśli ból nie ustępuje po kilku dniach, należy udać się do lekarza. Warto przypomnieć, że przed przyjęciem jakichkolwiek leków powinniśmy dokładnie przeczytać ulotkę, aby dowiedzieć się, jakie mają skutki uboczne, dla kogo nie są wskazane i z czym nie powinny być łączone. Nie należy też przekraczać zalecanej dawki. Wykluczone jest spożywanie alkoholu, nawet w niewielkich ilościach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ranking najbardziej wpływowych Polaków. Poseł i pisarka lepiej niż premier
  2. Borys Szyc i Justyna Nagłowska biorą ślub. Zdradzili szczegóły, to będzie ceremonia inna niż wszystkie
  3. Polska gwiazda już po ślubie. Blond piękność pokazała zdjęcia męża i suknię
  4. Anna Wendzikowska kusi na Instagramie. Pokazała zdjęcie topless w wannie
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.