Marta Kaczyńska dotychczas nie zabrała głosu w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego zakazującej aborcji z przyczyn embriopatologicznych. Warto przypomnieć, że kilka lat temu córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej napisała felieton w sprawie aborcji. Jej milczenie jest niezrozumiałe dla wielu ludzi, którzy coraz częściej wypominają jej słowa sprzed lat.

Jeszcze przed kilkoma laty napisała felieton w sprawie aborcji, dziś, kiedy dziesiątki tysięcy Polek wychodzą na ulicę, w celu protestów wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, milczy. Marta Kaczyńska dotychczas nie zabrała głosu o ostatnich wydarzeniach w Polsce.

Marta Kaczyńska – Strajk Kobiet

Jak słusznie zauważono, Marta Kaczyńska dotychczas nie wypowiedziała się na temat ostatnich wydarzeń w kraju. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji embriopatologicznej wywołała zamieszki i protesty na ulicach polskich miast, jednak autorka popularnego felietonu o aborcji dla tygodnika Sieci sprzed kilku lat milczy.

Z uwagi na trwające demonstracje i wyrok TK bardzo często przytaczane są fragmenty wypowiedzi sprzed lat. Warto przypomnieć, że w 2007 roku ówczesna pierwsza dama Maria Kaczyńska opowiedziała się przeciwko zaostrzaniu przepisów o aborcji i stanęła w obronie kobiet – Zdarzają się w życiu niezwykle trudne sytuacje, w których należy ratować życie matek – mówiła Maria Kaczyńska.

Głos zabrał wówczas panujący prezydent Lech Kaczyński, który uznał, że obowiązujące przepisy powinny pozostać nienaruszone i warto pozostać przy kompromisie – Jeżeli chodzi o sprawy związane z aborcją, to uważam, że osiągnięty 15 czy 14 lat temu kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam – nie wolno naruszać – zaznaczał Lech Kaczyński.

Portal kobieta.gazeta.pl przypomina, że w 2016 roku Marta Kaczyńska napisała wcześniej wspomniany felieton o aborcji dla tygodnika Sieci. Wobec tego wielu ludzi zastanawia się, dlaczego dotychczas nie zabrała głosu w tak ważnej dla kobiet kwestii.

  1. Fani ”M jak miłość”, ”Na dobre i na złe” i ”Barw szczęścia” w rozpaczy. Nie żyje kultowa postać polskiej telewizji
  2. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  3. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

Marta Kaczyńska felieton

Przypomnijmy, że powodem wydania felietonu przez córkę tragicznie zmarłej pary prezydenckiej było procedowanie projektu organizacji Ordo Iuris, zakładającego całkowity zakaz aborcji. Marta Kaczyńska wyraziła swoje zdanie w następujący sposób:

 Wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne, skazujące wiele kobiet na aborcyjne podziemie, a także nierzadko sprowadzające bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich życia i zdrowia, co w przypadku matek mających już dzieci należy uznać za rozwiązanie zwyczajnie okrutne wobec rodzin – pisała w swoim felietonie Marta Kaczyńska.

Co więcej, zdaniem córki pary prezydenckiej wprowadzenie takiego zakazu byłoby czynem wręcz okrutnym, co wyraźnie zaznaczyła pisząc felieton dla tygodnika Sieci  Ponad 80 proc. Polaków jest za tym, by aborcja była dopuszczalna, gdy ciąża zagraża życiu kobiety, ponad 75 proc. wyraża analogiczny pogląd w przypadku zdrowia matek, niemal 75 proc. opowiada się za przyznaniem prawa do usunięcia ciąży ofiarom gwałtu – zaznacza autorka felietonu.

Pod koniec uznała, że kobiety muszą mieć prawo do podejmowania świadomych decyzji, a przy tym mieć zagwarantowane wsparcie – Kobiety powinny więc w powyższych prawach mieć zagwarantowaną możliwość podjęcia świadomej decyzji przy wsparciu odpowiednio przeszkolonego personelu medycznego, a także duchownych – twierdzi Marta Kaczyńska.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Marta Kaczyńska
fot. instagram.com/mmkaczynska/

Marta Kaczyńska dotychczas nie zabrała głosu w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  2. Całkiem zamykają granicę, radykalna decyzja, problemy z powrotem do domu. Nasz sąsiad ogłosił
  3. Jednak możemy spodziewać się lockdownu? ”Być może nie będzie wyjścia”, profesor Horban nie ma dobrych wiadomości
  4. Agnieszka: ”Już nie chcę mieć dzieci. Musiałabym na stałe wyjechać z Polski, żeby zmienić decyzję”
  5. Joanna Kurowska zdobyła się na bolesne wyznanie. ”To była dziewczynka. Miała na imię Kasia”
  6. Głęboko skrywane tajemnice o ojcu Jarosława Kaczyńskiego wyszły na jaw. Nikt się nie spodziewał
  7. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Poprzedni artykułPrzekazano, w jakim stanie jest Maryla Rodowicz. Kilka dni temu nie mogła się ruszyć z bólu
Następny artykułJamnik zaopiekował się sparaliżowanym kotem. Ich historia jest jak z bajki Disneya
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl