Marta Kaczyńska wielokrotnie podkreślała, że rodzice byli dla niej jednymi z najważniejszych i najbliższych osób w życiu. Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej chętnie wspomina w wywiadach swój dom rodzinny i dzieciństwo. Zdradziła, jak Maria Kaczyńska zachowywała się w domowym zaciszu. Wiele osób będzie zaskoczonych.

Od czasu tragedii, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, Marta Kaczyńska przez cały czas stoi na straży pamięci o swoich rodzicach. Zawsze wspomina ich w bardzo ciepły i czuły sposób. Chociaż dla większości Polaków Maria i Lech Kaczyńscy byli parą prezydencką, dla córki pozostają przede wszystkim mamą i tatą. Zdradziła, jak Maria Kaczyńska zachowywała się wśród najbliższych i za co najbardziej ją ceniła. Wiele osób nie spodziewałoby się tego po Pierwszej Damie! 

Marta Kaczyńska o mamie. Co powiedziała?

Marta Kaczyńska podzieliła się wspomnieniami o rodzicach w jednym z licznych wywiadów, których regularnie udziela od czasów śmierci rodziców. Po tragedii raz na zawsze straciła względną anonimowość. Stara się jednak wykorzystywać sławę, by dbać o dobre imię Marii i Lecha Kaczyńskich.

Marta Kaczyńska wyjawiła, że to jej mama była w domu ostoją spokoju i oparcia. Lech Kaczyński był niezwykle opiekuńczy wobec córki i zawsze obawiał się, że może wpaść w kłopoty. To właśnie Maria Kaczyńska przekonywała go, żeby pozwolił jedynaczce na wyjazd czy wyjście wieczorem i uspokajała, że wszystko skończy się dobrze, a Marta bezpiecznie wróci.

Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej wyznała, że w rodzicielstwie jest jej bliższe właśnie podejście mamy. Maria Kaczyńska zawsze imponowała jedynaczce ogromem empatii oraz umiejętnością znalezienia wspólnego języka z każdym człowiekiem.

– Nigdy nie panikowała. Ja też nie panikuję, jeśli chodzi o moje córki. W mamie podobała mi się jej otwartość do ludzi, umiejętność nawiązywania kontaktu, wrażliwość na krzywdę – wyznała w wywiadzie dla magazynu Viva!

Ile dzieci ma Marta Kaczyńska?

Marta Kaczyńska ma troje dzieci – dwie córki Ewę i Martynę oraz małego synka, który przyszedł na świat w ubiegłym roku. Dobro pociech jest dla niej priorytetem. 

Chociaż Kaczyńska jest absolwentką prawa, zdecydowała się porzucić marzenia o karierze. Uznała, że jako pracująca mama nie byłaby w stanie poświęcić dzieciom wystarczającej uwagi. Przyznała w wywiadzie dla magazynu Viva!, że nie wyobraża sobie rozpoczynać kariery politycznej – przynajmniej tak długo, jak dzieci będą potrzebowały jej obecności.

Marta Kaczyńska opowiedziała o swojej mamie w niezwykle czuły i wzruszający sposób. To wspaniale, że były ze sobą aż tak blisko. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

marta kaczyńska
fot. instagram.com @mmkaczynska

Marta Kaczyńska przyznała, że w kwestii wychowywania dzieci zachowuje się zupełnie jak jej własna mama. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJacek Rozenek trafił do szpitala. Dwutygodnik podaje, że jego stan jest bardzo poważny
Następny artykułKim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Piosenkarka i ona to dwie skrajności!
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.