Marta Kaczyńska uczciła pamięć tragicznie zmarłej Marii Kaczyńskiej. Opublikowała szczególne zdjęcie, na którym pozuje razem z mamą. Łączyła je wyjątkowa więź. Jak córka nieżyjącej pary prezydenckiej wspomina dzieciństwo? Będziecie wzruszeni rodzinnymi anegdotkami.

Córka Marii i Lecha Kaczyńskich od lat wkłada wiele serca i wysiłku w to, żeby pamięć o jej rodzicach przetrwała. Nawet wiele lat po ich tragicznej śmierci Marta Kaczyńska nie zapomina o rocznicach urodzin pary prezydenckiej. Prawniczka podzieliła się z bliskimi i obserwatorami swojego Facebooka jedną z rodzinnych fotografii. Co się na niej znajduje? Aż łza się w oku kręci…

Jak Marta Kaczyńska wspomina rodziców?

Marta Kaczyńska opublikowała fotografię mamy z okazji rocznicy jej urodzin. Na czarno-białym zdjęciu widać Marię Kaczyńską z dorastającą córką, jak stoją razem przed domem. Są wyraźnie uradowane i rozluźnione oraz obejmują się czule.

Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej udzieliła wywiadu na temat swoich rodziców. Marta Kaczyńska wspomina, że przyszło jej dorastać w trudnym momencie. Jednak dzięki miłości i trosce mamy i taty nie zdawała sobie sprawy, jak ciężkie są realia panujące w kraju. Prawniczka opowiedziała również o panującym w domu podziale obowiązków.

– Mama zajmowała się moim wychowaniem i udzielała lekcji języka angielskiego. Tata wykładał na uczelni. Nie były to łatwe czasy, jednak jako dziecko zupełnie tego nie odczuwałam – cytuje prawniczkę fakt.pl.

Marta Kaczyńska wyjawiła również, że to jej mama podejmowała najważniejsze decyzje. Bardzo troszczyła się o dziecko i męża. Córka pary prezydenckiej wspomina, że Lech Kaczyński bywał czasem nieco roztargniony, więc Maria Kaczyńska musiała niekiedy myśleć za nich dwoje. 

– Tata był […] rozpieszczony przez Mamę. Trudno to inaczej nazwać. Kiedy nie był, nazwijmy to pilnowany, przytrafiały mu się różne zabawne sytuacje – czytamy na fakt.pl

Rodzice zawsze bardzo wspierali prawniczkę i z poświęceniem opiekowali się wnuczkami. Ich nagła śmierć była dla Marty Kaczyńskiej ogromną tragedią. Z oddaniem pielęgnuje pamięć o tych wyjątkowych ludziach. 

Kim była Maria Kaczyńska?

Maria Kaczyńska była z wykształcenia ekonomistką. Pierwsza Dama znała także kilka języków: angielski, francuski, hiszpański i rosyjski. Pracowała naukowo w Instytucie Morskim, kiedy na jej drodze stanął Lech Kaczyński.

Po narodzinach córki Marty, Maria Kaczyńska postanowiła poświęcić się opiece nad domem i jedynaczką. Zajmowała się  jedynie przygotowywaniem tłumaczeń oraz korepetycjami. Z przyszłym prezydentem Polski stanowili bardzo oddane i kochające się małżeństwo.

Marta Kaczyńska wciąż pamięta o rodzicach i stara się, aby pamięć o ich zasługach nie została pogrzebana. Jednak pamiętajmy, że dla prawniczki byli nie tylko parą prezydencką, lecz przede wszystkim – mamą i tatą

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak nie przytyć w Święta Wielkanocne? 6 skutecznych sposobów
  2. Michał Szpak adoptował psa! Gwiazdor pochwalił się nowym pupilem
  3. Urszula Dudziak spędziła ostatnie godziny z Anną Jantar przed tragicznym lotem. „Cieszyła się, że zdąży”

ZOBACZ ZDJĘCIA:

marta kaczyńska
fot. instagram.com @mmkaczynska

Marta Kaczyńska wysoko ceni wartości rodzinne. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułAdele rozstała się z mężem po 7 latach. Fani posunęli się za daleko w komentarzach?
Następny artykułDziś członkowie kultowego zespołu Tokio Hotel są nie do poznania. Wokalista zmienił się najbardziej
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.