Marta Kaczyńska pierwszy raz została matką, kiedy miała zaledwie dwadzieścia trzy lata. Chociaż jak każda kobieta po porodzie potrzebowała odpoczynku i chwili wytchnienia, zrobiła zupełnie inaczej. Niewiele kobiet miałoby tyle samozaparcia!

Jedyna córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej. Chociaż skończyła prestiżowe studia, zdecydowała się zrezygnować z marzeń o karierze, by stworzyć dzieciom idealny dom. Ambitna i zdeterminowana jak mało kto, wkrótce po narodzinach pierwszego dziecka podjęła zaskakującą decyzję. Nie uwierzycie, co zrobiła! Większość matek by się tego nie podjęła!

Co Marta Kaczyńska zrobiła po narodzinach córki?

Marta Kaczyńska zdecydowała się na ślub jako dwudziestotrzyletnia studentka i jeszcze w tym samym roku powitała na świecie pierworodną córkę Ewę Dubieniecką. W wywiadzie dla magazynu Viva! przyznała, że jej ojciec Lech Kaczyński z tego powodu martwił się o przyszłość edukacji jedynaczki. Na szczęście okazało się, że był w błędzie!

Córka Marii i Lecha Kaczyńskich zdecydowała się podejść do egzaminów… zaledwie dwa tygodnie po porodzie! Opowiedziała, że chodziła z córeczką do parku i tam powtarzała materiał do egzaminów. Paradoksalnie pojawienie się na świecie dziecka sprawiło, że nabrała sił i chęci do zmierzenia się z wyzwaniem. Była niezwykle obowiązkowa i nie wyobrażała sobie, żeby miała zawiesić naukę z powodu życia osobistego.

Dwa tygodnie po porodzie poszłam zaliczać ćwiczenia. Trzymając dziecko przy piersi, karmiąc ją w parku, czytałam notatki. Zawsze uważałam za oczywiste, że studia trzeba dokończyć. Poza tym lubiłam je. A po urodzeniu Ewy dostałam jakiejś nadludzkiej siły.

Co robi dziś Marta Kaczyńska?

Dziś Marta Kaczyńska nadal skupia się na zajmowaniu domem i rodziną. Nic dziwnego – w zeszłym roku po raz trzeci została mamą. Tym razem po dwóch córkach na świat przyszedł chłopczyk. 

Absolwentka prawa przyznała w wywiadzie dla magazynu Viva!, że nie wyobraża sobie wejść do polityki tak długo, jak długo jej dzieci będą jeszcze małe. Są dla niej najważniejsze i nie wyobraża sobie, by miała poświęcać im mniej czasu. To jednak nie znaczy, że Marta Kaczyńska nie interesuje się losami swojego kraju! Regularnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami na łamach tygodnika Sieci.

Spodziewalibyście się, że Marta Kaczyńska jako świeżo upieczona mama miała siłę przystąpić do egzaminów na studia? Jesteśmy pod wrażeniem jej determinacji!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

marta kaczyńska
fot. instagram.com @mmkaczynska

Marta Kaczyńska miała dwadzieścia trzy lata, kiedy po raz pierwszy została matką.