Nie od dziś wiadomo, że Marta Manowska ma wielkie serce i instynktownie wyczuwa najgłębiej skrywane lęki i potrzeby osób, z którymi ma kontakt. Gwiazda TVP została „matką zastępczą” dla dzieci z Ukrainy.

Marta Manowska już niejednokrotnie udowodniła, że jest nieocenionym słuchaczem i osobą zawsze skorą do niesienia pomocy. M.in. w „Sanatorium miłości”, gdzie cierpliwie i z uwagą zagłębiała się w skrywane głęboko w sercu problemy seniorów. Kuracjusze otwierali się przed nią, a jej szczere rady i spostrzeżenia nierzadko przyjmowali ze łzami w oczach.

W obliczu dramatycznych wydarzeń, jakie na początku roku rozegrały się w Ukrainie, gwiazda nie mogła pozostać obojętna. Aktywnie zaangażowała się w pomoc, zmieniła swój profil społecznościowy w prawdziwy kanał łączności pomiędzy Polakami a potrzebującymi uchodźcami. Wreszcie wzięła pod opiekę cierpiące matki i dzieci.

Marta Manowska została „matką zastępczą”. Poruszające słowa gwiazdy

Już pod koniec lutego Marta Manowska we współpracy z fundacją „Herosi” zaangażowała się w poszukiwanie lokum dla małych pacjentów onkologicznych z Ukrainy. Jej apel spotkał się z gromkim odzewem i w stosunkowo krótkim czasie udało się znaleźć miejsca dla 20 dzieci.

Kilka dni później odwiedziła także ośrodek w Otwocku i spędziła cały dzień z przebywającymi tam podopiecznymi, dając im choć chwilę wytchnienia od horroru, który przeżyły. Gwiazda zabrała maluchy na spacer, wraz z nimi zbudowała szałas, rozmawiała także z ich mamami, także im ofiarowując namiastkę normalności.

Marta wykorzystała swoje kontakty, media społecznościowe, analizowała, mówiła, co trzeba – mówiła Anna Rostkowska-Rau z fundacji Herosi dla „Świat i Ludzie”.

Nie dziwi więc, że Marta Manowska została okrzyknięta „matką zastępczą” dla dzieci z Ukrainy, które przybyły do Polski w poszukiwaniu schronienia. Gwiazda nie ustawała w działaniu, mimo że, jak mówiła, kosztowało ją to wiele sił.

– Nie powiem, że nie miałam dziś kryzysów. I to wielu. Przez ostatnie 3 doby przekonałam się, że praca w fundacji, to gdy budzisz się o 7, masz już 20 połączeń nieodebranych, cały dzień dzwonisz i prosisz o pomoc, padasz w nocy, rano powtarzasz to samo. Przeraża mnie skala. Dziś wiele razy nie wiedziałam, jak odpowiedzieć na zadawane mi przez osoby oferujące pomoc, pytania, bo sama nie znałam odpowiedzi – wyznała na Instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Marcin Miller okultystą? Lider zespołu „Boys” nie wytrzymał, ustosunkował się do zadziwiające teorii
  2. „Dzień Dobry TVN”: Do sieci trafiło nietypowe nagranie. Tego widzowie TVN nigdy nie mogli zobaczyć
  3. Olek Sikora porażony, właśnie przekazał niepokojące wieści. „Nie zostawię tej sprawy bez reakcji”

Źródło: Jastrząb Post

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl