Marta Morawiecka to jedna z bardziej tajemniczych postaci w świecie polskiej polityki. Córka zmarłego Kornela Morawieckiego i siostra obecnie urzędującego premiera Polski całe życie żyła w cieniu znanego ojca i brata. Kim jest i jak wspomina ostatnie chwile z tatą? 

Kornel Morawiecki niespodziewanie odszedł kilka dni temu. Ojciec urzędującego premiera zmarł 30 września w wyniku powikłań zdrowotnych spowodowanych rakiem trzustki. Miał 78 lat. Jak wspomina go jego córka Marta Morawiecka? 

Kim jest Marta Morawiecka?

Marta Morawiecka jest córką zmarłego Kornela Morawieckiego, a także siostrą obecnego premiera Polski – Mateusza Morawieckiego. Urodziła się w 1965 roku, więc jest o trzy lata starsza od swojego brata. Mimo że całe życie żyła w cieniu znanego ojca i brata również w swoim życiorysie ma epizod polityczny. Co jeszcze o niej wiemy?

Marta Morawiecka od zawsze uważała swojego ojca za fantastyczną osobę, jednak w wielu sprawach się z nim nie zgadzała. Gdy miała 22 lata, zapisała się do Solidarności Walczącej. Wzywała do mocnych działań i mobilizowała ludzi, którzy protestowali na ulicach. Gdy miała 17 lat, wyjechała do Londynu, aby nauczyć się angielskiego. Tuż po maturze wyprowadziła się z domu, chciała zacząć studiować anglistykę, jednak nie dostała się na wymarzone studia. Kilka lat później zaczęła studiować politologię, jednak studia przerwała, ponieważ zaszła w ciążę.

Dla swojego młodszego brata Mateusza była opiekunką. Marta Morawiecka próbowała swoich sił również w Polskim Radiu Wrocław, była również rzeczniczką prasową wrocławskiego kuratora oświaty, co więcej przez rok pracowała w gabinecie marszałka województwa dolnośląskiego- Pawła Wróblewskiego. W życiu prywatnym Marta Morawiecka od ponad 30 lat jest w związku z Jarosławem Brodą. Para poznała się podczas strajku we wrocławskiej zajezdni. Mają wspólnie trójkę dzieci.

Kornel Morawiecki i Marta Morawiecka

W jednym z wywiadów Kornel Morawiecki zdradził, że córka nauczyła go wytrwałości, która sama może zawdzięczać szkole muzycznej, do której uczęszczała. 

– Na przykład moja córka Marta, która skończyła szkołę muzyczną, nauczyła mnie wytrwałości – bo granie na fortepianie wymagało od niej wielkiego samozaparcia, pracy. Nie była wielce utalentowana i do perfekcji musiała dochodzić ciężką pracą – mówił Kornel Morawiecki w Super Expressie

Marta Morawiecka
screen youtube.com @Polskie Radio

Marta Morawiecka była mocno związana ze swoim ojcem, toteż nie omieszkała się skomentować słów Lecha Wałęsy, który obraził jej tatę, zarzucając mu, że jest zdrajcą. Co mu odpowiedziała?

Wałęsa atakiem na mojego tatę sam sobie wystawia świadectwo. Zatracił wszelką miarę i sam powinien przyznać się do swojej przeszłości. Były prezydent nie oszuka prawdy. Bo to on porzucił wartości, zdradził ideały, zdradził przyjaciół, zdradził sprawę– mówiła w rozmowie z Dziennikiem Marta Morawiecka. 

Marta Morawiecka działa w lokalnej polityce. Myślicie, że pójdzie śladami barta i ojca i zadebiutuje w sejmie?

Marta Morawiecka
facebook.com @Kancelaria Premiera

ZOBACZ TEŻ:

  1. Hitowy produkt wraca do Lidla. 12 października sklepy przeżyją oblężenie
  2. Bezdomny kotek pilnował ciała swojej zmarłej mamy. Nie mógł przestać płakać
  3. Agentka Agnieszki Woźniak-Starak dementuje krążące plotki. „Nie będzie żadnej restauracji”
  4. Mężczyzna zaatakował ciężarną kobietę w sklepie. Wszystko zostało nagrane
  5. Kolejne minuty były jak horror na żywo. Właśnie ujawniono, co robiła kobieta z motorówki, gdy umierał Piotr Woźniak-Starak
  6. Krzysztof Jackowski przewiduje wielką porażkę. Ogromne zaskoczenie przepowiedział wyniki wyborów do Sejmu

źródło: dziennik.pl