Martyna Wojciechowska w 2004 roku przeżyła koszmar. Nagrania do jednego z odcinków serii Misja Martyna skończyły się tragedią. Dopiero dzisiaj podróżniczka postanowiła opowiedzieć o śmierci swojego przyjaciela. 

Martyna Wojciechowska to znana polska podróżniczka. Od lat nagrywa programy o swoich wyprawach. Jest świadoma ryzyka idącego za taką pracą. Jednak śmierci przyjaciela nigdy nie można się spodziewać i zawsze będzie szokiem. O wypadku, w którym zginął Rafał Łukaszewicz opowiedziała dopiero po 15 latach.

Co się stało z Rafałem Łukaszewiczem?

Rafał Łukaszewicz zginął w wypadku podczas kręcenia zdjęć na Islandii do programu Misja Martyna. Samochód, w którym znajdowała się cała ekipa, wpadł w poślizg i uderzył w betonowy słup. Martyna Wojciechowska miała złamany kręgosłup, jeden z operatorów, Rafał Łukaszewicz zginął na miejscu. 

– Byłam tuż obok i długo nie mogłam zrozumieć, dlaczego Rafał umarł, a ja ocalałam… – takimi słowami podróżniczka podzieliła się z fanami na Instagramie. 

Ponadto w tym samym wpisie przyznała, że dzieci jej tragicznie zmarłego przyjaciela są jej rodziną z wyboru. W momencie wypadku dzieci Rafała Łukaszewicza miały zaledwie 3 lata. Martyna Wojciechowska od tamtej pory utrzymuje kontakt z rodziną przyjaciela. 

Martyna Wojciechowska i jej rodzina z wyboru

Podróżniczka oprócz swojej biologicznej córki ze związku z Jerzym Błaszczykiem ma jeszcze szóstkę adoptowanych dzieci z różnych zakątków świata. Wczoraj jednak przyznała, że utrzymuje stały kontakt z pociechami zmarłego przyjaciela – Rafała Łukaszewicza. Postanowiła przeżyć dwa życia i zaopiekować się Julką i Kubą, ponieważ w momencie śmierci ich ojca, bliźniaki miały zaledwie 3 lata. 

– Mówi się, że rodziny się nie wybiera… A ja z tymi dwoma cudami ze zdjęcia stworzyłam prawdziwą RODZINĘ Z WYBORU ❤ OTO JULKA i KUBA – pisze na Instagramie Martyna Wojciechowska, dzieląc się zdjęciami z osiemnastych urodzin bliźniaków, na których była gościem. 

Prezenterka długo borykała się z bólem po stracie przyjaciela. Podobno to właśnie w tym momencie wpadła na pomysł zdobycia Mount Everest i napisania książki Przesunąć horyzont.

Zobacz zdjęcia Martyny z przyszywanym dziećmi: 

Martyna Wojciechowska
instagram.com/martyna.world

Szczęśliwa Martyna Wojciechowska razem z dziećmi swojego zmarłego przyjaciela Rafała Łukaszewicza. 

Martyna Wojciechowska
instagram.com/martyna.world

Podróżniczka chwali się na Instagramie rodziną z wyboru.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Michał Szpak wyznaje: „Zdarza się, że podrywają mnie faceci”. Wokalista zdradził szczegóły
  2. Nie żyje Bożena Krzyżanowska. Piękna aktorka miała jedynie 62 lata
  3. Placido Domingo, światowej klasy śpiewak operowy, oskarżony o molestowanie. Miał to robić od ponad 30 lat
  4. Dagmara z Królowych Życia pochwaliła się swoją nową dietą. Chudnie z dnia na dzień
  5. 30 lat różnicy to dużo? Między Wiktorią a partnerem Tadeuszem jest więcej i nikt w jej szkole o tym nie wie
Poprzedni artykułRuchliwa autostrada, nagle motocyklista zauważa coś maleńkiego na środku. Zatrzymuje cały ruch, by to uratować
Następny artykułZaręczyny z piekła rodem. Mężczyzna zrobił coś obrzydliwego, internauci: „Sadysta”
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Studentka polonistyki marząca o dostaniu się na filmówkę. Matka chomika imieniem Racuch i 13 roślin. W wolnych chwilach lubi jeść makaron oglądając chińskie bajki. Zafascynowana kinem japońskim i start-upami. W przyszłości chciałaby zbawić świat, ewentualnie stworzyć film, który zapamiętacie do końca życia. Do Lelum trafiła z pasji i potrzeby pisania.