Martyna Wojciechowska zmieniła imię! Dlaczego zdecydowała się na tak poważny krok? Gwiazda tłumaczy swoją decyzję. Nie zgadniecie, dlaczego to zrobiła. Wyjaśnienia dają do myślenia!

Podróżniczka i dziennikarka, która jest wzorem i inspiracją dla milionów Polek i Polaków. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych! Chociaż jest obecna w mediach od wielu lat, Martyna Wojciechowska nieustannie nas zaskakuje. A to nowy projekt, wyjazd w niebezpieczne miejsce lub… zmiana imienia! Niewiele osób wiedziało, że dziennikarka przyszła na świat pod zupełnie innym imieniem. Dlaczego dopiero niedawno zdecydowała się sformalizować decyzję? Nie chodziło tylko o względy praktyczne. 

Dlaczego Martyna Wojciechowska zmieniła imię?

Martyna Wojciechowska przyszła na świat jako Marta Eliza. Niewiele osób zdawało sobie sprawę, że idolka milionów przez lata używała pseudonimu.

Wojciechowska dopiero w tym roku zdecydowała się na oficjalną zmianę imienia. Jak się okazało, dziennikarkę męczyło wyjaśnianie w sytuacjach urzędowych i prywatnych, że naprawdę nie jest Martyną, tylko Martą. 

– To jest ulga, że już nie muszę tłumaczyć, że tu Marta, tam Martyna… Imię Marta wybrało mnie wiele, wiele lat temu, a przez całe życie zawodowe, ale i prywatne, posługiwałam się imieniem Martyna. Teraz formalności stało się zadość! To już było uciążliwe, bo w urzędach czy u lekarza zawsze był z tym problem – cytuje podróżniczkę plejada.pl

W grę wchodziły nie tylko względy praktyczne, lecz także symboliczne. Martyna Wojciechowska przywiązuje wagę wielką do znaczenia imienia, które nosi. Dziennikarka uznała, że „Martyna” o wiele bardziej do niej pasuje niż „Marta”. Dlaczego?

To było przede wszystkim ważne dlatego, że imię Marta i Martyna niosą za sobą zupełnie inne energie. Imię Martyna, które samo mnie wybrano, w jakimś sensie wpłynęło na moje życie – wyjaśniła w rozmowie z plejada.pl

Jakie jest znaczenie imienia Martyny Wojciechowskiej?

Czy naprawdę imię Martyna bardziej pasuje do dziennikarki? Zgodnie z informacjami podanymi na stronie ksiegaimion.com, jest ono związane z Marsem, czyli bogiem wojny starożytnego Rzymu. Z kolei „Marta” ma pochodzenie aramejskie i oznacza „panią, władczynię”.

Martyna Wojciechowska słynie ze swojej nieustępliwości oraz hartu ducha. Naszym zdaniem oba imiona świetnie odzwierciedlają charakter podróżniczki, która nie daje sobie w kaszę dmuchać! Bez względu na to, jakie imię znajduje się w jej urzędowych papierach, pozostaje tą samą osobą, którą uwielbiają miliony Polaków. 

Które z imion bardziej wam się podoba – Marta czy Martyna? Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby odpowiadało właścicielce! 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

martyna wojciechowska
fot. instagram.com @martyna.world

Martyna Wojciechowska kilka miesięcy temu postanowiła zmienić imię.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMarcelina Zawadzka pokazała zdjęcie w odważnej stylizacji. Odsłoniła biust i długie nogi
Następny artykułIle waży Anna Guzik? Wymiary aktorki bardzo się zmieniły
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.