Martyna Wojciechowska zmieniła imię! Dlaczego zdecydowała się na tak poważny krok? Gwiazda tłumaczy swoją decyzję. Nie zgadniecie, dlaczego to zrobiła. Wyjaśnienia dają do myślenia!

Podróżniczka i dziennikarka, która jest wzorem i inspiracją dla milionów Polek i Polaków. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych! Chociaż jest obecna w mediach od wielu lat, Martyna Wojciechowska nieustannie nas zaskakuje. A to nowy projekt, wyjazd w niebezpieczne miejsce lub… zmiana imienia! Niewiele osób wiedziało, że dziennikarka przyszła na świat pod zupełnie innym imieniem. Dlaczego dopiero niedawno zdecydowała się sformalizować decyzję? Nie chodziło tylko o względy praktyczne.

Dlaczego Martyna Wojciechowska zmieniła imię?

Martyna Wojciechowska przyszła na świat jako Marta Eliza. Niewiele osób zdawało sobie sprawę, że idolka milionów przez lata używała pseudonimu.

Wojciechowska dopiero w tym roku zdecydowała się na oficjalną zmianę imienia. Jak się okazało, dziennikarkę męczyło wyjaśnianie w sytuacjach urzędowych i prywatnych, że naprawdę nie jest Martyną, tylko Martą.

– To jest ulga, że już nie muszę tłumaczyć, że tu Marta, tam Martyna… Imię Marta wybrało mnie wiele, wiele lat temu, a przez całe życie zawodowe, ale i prywatne, posługiwałam się imieniem Martyna. Teraz formalności stało się zadość! To już było uciążliwe, bo w urzędach czy u lekarza zawsze był z tym problem – cytuje podróżniczkę plejada.pl.

W grę wchodziły nie tylko względy praktyczne, lecz także symboliczne. Martyna Wojciechowska przywiązuje wagę wielką do znaczenia imienia, które nosi. Dziennikarka uznała, że „Martyna” o wiele bardziej do niej pasuje niż „Marta”. Dlaczego?

To było przede wszystkim ważne dlatego, że imię Marta i Martyna niosą za sobą zupełnie inne energie. Imię Martyna, które samo mnie wybrano, w jakimś sensie wpłynęło na moje życie – wyjaśniła w rozmowie z plejada.pl.

Jakie jest znaczenie imienia Martyny Wojciechowskiej?

Czy naprawdę imię Martyna bardziej pasuje do dziennikarki? Zgodnie z informacjami podanymi na stronie ksiegaimion.com, jest ono związane z Marsem, czyli bogiem wojny starożytnego Rzymu. Z kolei „Marta” ma pochodzenie aramejskie i oznacza „panią, władczynię”.

Martyna Wojciechowska słynie ze swojej nieustępliwości oraz hartu ducha. Naszym zdaniem oba imiona świetnie odzwierciedlają charakter podróżniczki, która nie daje sobie w kaszę dmuchać! Bez względu na to, jakie imię znajduje się w jej urzędowych papierach, pozostaje tą samą osobą, którą uwielbiają miliony Polaków.

Które z imion bardziej wam się podoba – Marta czy Martyna? Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby odpowiadało właścicielce!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

martyna wojciechowska
fot. instagram.com @martyna.world

Martyna Wojciechowska kilka miesięcy temu postanowiła zmienić imię.

martyna wojciechowska
fot. instagram.com @martyna.world

Większość fanów podróżniczki nie zdawała sobie sprawy, że imię, którym posługuje się na co dzień, to tylko pseudonim.

martyna wojciechowska
fot. instagram.com @martyna.world

Martyna Wojciechowska traciła wiele czasu i energii na tłumaczenie w urzędach, że naprawdę nazywa się Marta.

martyna wojciechowska
fot. instagram.com @martyna.world

Na szczęście teraz Martyna Wojciechowska może z dumą przedstawiać się każdemu swoim „nowym” imieniem.

martyna wojciechowska
fot. instagram.com @martyna.world

Martyna Wojciechowska z córką Marysią. Myślicie, że dziewczynka także zostanie znaną podróżniczką?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kim są rodzice Roksany Węgiel? 13-latka ma niezwykłą rodzinę
  2. Horoskop partnerski. Z kim stworzysz związek w 2019 roku?
  3. Maja Bohosiewicz w Playboyu. Aktorka wyglądała zjawiskowo
  4. Hejt nie omija nawet Ewy Farnej. Jak sobie z nim radzi? „Czasami trzeba się wyryczeć”

źródła: ksiegaimion.com, plejada.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.