Masa stał się osobą rozpoznawalną, kiedy po zatrzymaniu przez policję, rozpoczął współpracę i pełnił funkcję  świadka koronnego. O świecie przestępczym i osobie Masy, wyszło kilka publikacji, które zyskały bardzo dużą popularność, a tym samym wzbudziły zainteresowanie samym Jarosławem S. Teraz okazuje się, że znów złamał prawo i został zatrzymany przez policję!

Jarosław S. był ściśle związany z mafią pruszkowską, jednak jego poczynania zostały zakończone w 1999 roku przez policję. Funkcjonariusze aresztowali Mase za wymuszenia rozbójnicze. Wtedy podjął decyzję, że zacznie współpracować z prokuraturą i uzyskał tym samym miano świadka koronnego. Od tego czasu powstało wiele książek na temat życia Masy i świata przestępczego, które zapewniły mu popularność w mediach.

Masa został zatrzymany za wyłudzenia oraz korupcję

Media obiegła wiadomość, że Jarosław S. został zatrzymany przez policję, ale nie w sprawie, w której był świadkiem koronnym. Masie zostały postawione nowe zarzuty, które dotyczą wyłudzania kredytów i pożyczek, a także korupcji. Mężczyzna został zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych w Łodzi, w związku ze sprawą, która była prowadzona przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Masa wraz ze wspólnikami dopuszczał się wyłudzeń, ale też hojnie wręczał łapówki. Co więcej, mówił, że ma duże wpływy w policji i jest w stanie załatwić pracę w służbach:

W ten sposób wpływali m.in. na urzędników w celu zapewnienia ich pomocy i przychylności w zakresie podejmowanych z urzędu lub z ich inicjatywy czynności służbowych oraz powoływaniu się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośrednictwie w załatwieniu sprawy naboru do służby w Policji, a także składania fałszywych zeznań – podaje tvp.info

Oprócz Masy zatrzymani zostali: Naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, a także urzędnik łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego. Jarosław S. wraz ze wspólnikami wyłudził w formie pożyczek i kredytów aż 668 tysięcy złotych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dramat Karoliny Szostak. Trepanacja czaszki, krwiak mózgu, paraliż prawej strony ciała
  2. Sekret księżnej Diany. Wykonawczyni sukni „Myślałam, że zemdleję”
  3. Ujawniono największą tajemnicę Anny Przybylskiej. To złamało jej serce

Źródło: pudelek.pl