Czy kwiaty nagietka mogą być remedium na dolegliwości skórne? Dziś przyjrzymy się leczniczym właściwościom, jakie posiada maść nagietkowa.

Maść nagietkowa – co to jest? 

Nagietek jest szeroko stosowany jako roślina lecznicza, dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym. Jest stosowany wewnętrznie jak i zewnętrznie, jako składnik kosmetyków. Maść nagietkowa jest do kupienia w każdej aptece za niewielkie pieniądze, jest naturalna a jej działanie można w wielu przypadkach nazwać zbawiennym dla skóry.

Zalety maści nagietkowej:
  1. Nawilżanie i odżywianie suchej skóry

Nagietek może być stosowany w celu łagodzenia objawów wielu chorób skóry, które powodują swędzenie, wysuszenie czy podrażnienia. Maść złagodzi objawy egzemy, łupieżu i zapalenia skóry. Mimo silnego działania, maść może być stosowana nawet przez osoby z delikatną cerą.

  1. Leczenie ran

Posiada ona duże właściwości kojące. Świetnie sprawdzi się na ukąszenia owadów, siniaki, pęcherze, skaleczenia, opryszczkę, czy drobne oparzenia, w tym słoneczne. Doskonale sprawdzi się również nakładana na świeżo wykonany tatuaż.

  1. Spowolnienie powstawania zmarszczek

Przeciwutleniacze i związki przeciwzapalne, które zawiera maść nagietkowa znacząco chronią skórę przed stresem oksydacyjnym, który odgrywa dużą rolę w procesie starzenia się.

  1. Zmniejszanie blizn

Właściwości nagietka, które sprzyjają gojeniu się ran, wpływają różnież na proces bliznowacenia.

Nagietek zwiększa przepływ krwi w miejscu urazu, wspomaga szybki i zdrowy proces gojenia, pozbawiony ryzyka infekcji. Wspomaga też wzrost nowej, zdrowej tkanki. 

W przypadku owrzodzeń skóry, takich jak ospa wietrzna, czy trądzik, maść nagietkowa zmiękcza i koi skórę, chroniąc przed stanem zapalnym. Zapewnia szybkie i sterylne gojenie się ran.

Maść nagietkowa – przeciwwskazania:

Osoby z nadwrażliwością lub alergią na pyłki powinny uważać podczas stosowania maści nagietkowej i w wypadku wystąpienia zaczerwienienia czy innych niepokojących objawów zaprzestać jego stosowania.

Poprzedni artykułMedia donoszą o końcu Zenka Martyniuka. Syn zniszczył wszystko, na co ojciec pracował latami?
Następny artykułWpływ diety na włosy – co jest niezbędne do ich porostu?
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.