Maseczka i okulary. Dla wielu ludzi jest to połączenie z piekła rodem. Wszystko za sprawą nadmiernego parowania szkieł, a co za tym idzie, ich częstego czyszczenia. Jednak okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Pewien lekarz z Chicago pokazał genialny trik, po którym problem zaparowanych okularów w trakcie noszenia maseczki odejdzie w zapomnienie.

Ludzie noszący okulary doskonale wiedzą, co to znaczy uporczywe parowanie szkieł. Nie dość, że nic przez nie wówczas nie widać, to jeszcze zmuszeni jesteśmy do ich osuszania i polerowania. Pomysł lekarza z Chicago może pomóc wielu ludziom. Okazuje się, że wystarczy do tego zaledwie malutki plasterek.

Maseczka i okulary. Jak pozbyć się problemu parujących szkieł?

Osoby noszące okulary w dobie pandemii koronawirusa mają dodatkowy problem na głowie, jakim są zaparowane okulary. Ciągłe zdejmowanie, osuszanie, polerowanie i czyszczenie nie należy do przyjemnych czynności, jednak okazuje się, że istnieje trik, który pomoże pozbyć się problemu. Okazuje się, że to bardzo proste.

Dr Daniel M. Heiferman, neurochirurg z USAopublikował na Twitterze zdjęcie, w którym przedstawił swój sposób na pozbycie się tego irytującego problemu. Co więcej, w komentarzach pod zamieszczoną fotografią można ujrzeć, że ludzie sobie to naprawdę chwalą, co znaczy, że działa.

 Jeżeli masz problemy z parą na okularach lub nosisz maskę pod nosem, twój problem rozwiąże zwykły plaster. Śmiało dzielcie się tym patentem, on może uratować życie! – napisał lekarz.

Tak, to prawda, malutki plaster przyklejony do maseczki ochronnej i części nosa może okazać się lekarstwem na problemy wielu ludzi. Patent lekarza pokochało mnóstwo ludzi z wielu części świata. Post na Twitterze zyskał aż 177 tys. polubień, a niemal 80 tys. użytkowników podało go dalej.

Jak odpowiednio zabezpieczyć maseczkę ochronną plastrem?

Jest to bardzo proste. Kiedy już zdecydujemy się założyć maseczkę ochronną na twarz, powinniśmy to zrobić w taki sposób, by zakrywała ona usta i nos. Następnie doklejamy plaster na górnej krawędzi maseczki.

Odpowiednio przyklejony plaster powinien objąć część maseczki, oraz część nosa w okolicy oczu. Ten sposób sprawi, że ciepłe powietrze wydobywające się spod maseczki nie przedostanie się do góry, a co za tym idzie, nie sprawi, że nasze okulary będą parować.

Ciekawostką jest fakt, że sposób ten stosują lekarze z całego świata, którzy pracują w szpitalach zajmujących się osobami chorymi na COVID-19. Poza okularami plastry pomagają także w zapobieganiu parowania gogli ochronnych.

Ludzie piszą w komentarzach, że sposób jest bardzo skuteczny. Stosowaliście go już? Jeśli tak i też się sprawdził, warto podać go dalej. Jak stwierdził lekarz, może to nawet uratować życie. To bardzo solidny argument.

Zobacz zdjęcia:

maseczka
fot. twitter.com/DanHeifermanMD/

Lekarz opatentował trik, który pomoże pozbyć się problemu zaparowanych okularów podczas noszenia maseczki.

maseczka
fot. pexels.com Anna Shvets

Okazuje się, że przyklejenie plastra na górną krawędź maseczki sprawi, że gorące powietrze nie będzie się wydobywać spod maski, a co za tym idzie, nie będzie powodować parowania szkieł.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: portal.abczdrowie.pl

 

Poprzedni artykuł3 najmądrzejsze znaki zodiaku w historii. Są niesamowicie bystre
Następny artykułZawiadomienie do prokuratury ws. Sylwestra Marzeń TVP. Kontrowersje wokół imprezy, stacja może mieć prawdziwe kłopoty
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl