Maseczki do tej pory były kontrowersyjną kwestią, mówiono bowiem, że ich noszenie obowiązuje tylko chorych lub narażonych na kontakt z zarażonymi. Minister Łukasz Szumowski poinformował, że Rząd wyda w najbliższym czasie rekomendację noszenia maseczek w przestrzeni publicznej przez każdego. Ta decyzja jest wynikiem rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa.

Maseczki zawsze w jakiś sposób stanowią ochronę dla naszego zdrowia. Rosnąca liczna zakażonych zdecydowała o tym, że Rząd w najbliższych dniach wyda nowe oświadczenie o rekomendacji noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

Ochrona przed koronawirusem

Dla medyków Rząd przygotuje profesjonalne maseczki ochronne. Łukasz Szumowski poinformował, że dostawy nowych maseczek dla służby zdrowia wynoszą około 7 milionów tygodniowo. Służba zdrowia jest więc zobowiązana do noszenia maseczek. I jest to zalecenie Rządu. Natomiast w stronę wszystkich zostanie wydana rekomendacja osłaniania twarzy, nawet maseczką zrobioną w domu.

Obywatelom zaleca się niewykupowania profesjonalnych, chirurgicznych maseczek, a wykonanie takiej w domu, ze zwykłego materiału. Udowodniono, że wirus mający na swojej drodze materiał, faktycznie przenosi się zdecydowanie trudniej. W internecie znajdziemy, wiele pomysłów na to, jak domową maseczkę uszyć. Musimy jednak pamiętać, że to zabezpieczenie, nie zwalnia nas, z wymaganych przez Ministerstwo Zdrowia zasad higieny i zachowania bezpiecznego odstępu od drugiej osoby.

  1. Minister Zdrowia ujawnił, co się stanie gdy zrezygnujemy z restrykcji na Wielkanoc. Okropna wizja
  2. Wyjątkowo smutne święta pary prezydenckiej. Andrzej Duda przekazał smutną wiadomość
  3. Lekarz pokazał, jak zrobić maseczkę ochronną z koszulki. Zajmuje niecałą minutę

Maseczka domowa, tak samo skuteczna?

Minister Łukasz Szumowski zaznacza jasno, że maseczka zrobiona w domu, a ta używana w trakcie opieki medycznej, to kompletnie dwa różne przeznaczenia, które definiują jakość takiej maseczki. Rząd stara się, by profesjonalnych masek medycznych nie zabrakło medykom, a swoim obywatelom zaleca uszycie maski w domu. 

Sama obecność materiału zasłaniającego usta i nos zmniejsza ryzyko zachorowania, choć go nie niweluje. Nasi sąsiedzi, Czesi, wprowadzili tę rekomendację z dniem ogłoszenia kwarantanny, podobnie USA. Na całym świecie promuje się więc ochranianie w ten sposób twarzy. Może mieć to realny wpływ na zmniejszenie liczby zachorowań. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

maseczki
Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Lukasz Szumowski/ EastNews.com

Łukasz Szumowski zapowiedział, że w najbliższych dniach zostanie ogłoszona rekomendacja noszenia maseczek.

maseczki
fot. youtube.com/ TVSPORTSPL

W internecie znajdziemy mnóstwo porad na uszycie domowej maseczki. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jasnowidz Jackowski wypowiedział się o przyszłości Warszawy. To mogą być złe informacje
  2. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
  3. Nie żyje kolejny polski dziennikarz. Był bliskim przyjacielem wielu gwiazd, prokuratura bada sprawę
  4. Są jedynymi turystami na całej wyspie. Para utknęła przez epidemię w prawdziwym raju
  5. Byłeś szczepiony w dzieciństwie? Jest szansa, że to cię uratuje przed koronawirusem
  6. Morawiecki i Szumowski podjęli kluczowe decyzje. Wiemy, co dalej z obostrzeniami

Źródło: money.pl

 

Poprzedni artykułMaleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł powstrzymać łez gdy go ratował, poruszające nagranie
Następny artykułUczniowie szykujący się do matury są wściekli. Mają wiadomość do ministra edukacji narodowej, pokazali nagranie
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.